Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Lesto“ alyvos vagys jau išsėmė visą metinį vagysčių „limitą“

Įvykio vietoje
Vilniaus apskrities VPK nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: vogta alyva
Šaltinis: 15min
0
A A

Pakruojo policija ieško asmenų, vagiančių iš elektros transformatorinių. Šiais metais Pakruojo rajone pranešimų apie vagystes iš „Lesto“ elektros transformatorinių užregistruota daugiau nei per visus 2013 ar 2012 metus.

Pastaruoju metu Pakruojo rajone suaktyvėjo vagys, kurių taikinys – elektros transformatorinės. Vagiami elektros laidai, įrenginiai, saugikliai, o pagrindinis vagišių grobis – aušinimo alyva.

2014 metais Pakruojo rajone užregistruota penkiolika pranešimų apie vagystes iš elektros transformatorinių, kai per visus 2013 metus elektros transformatorinės nukentėjo tik keturiolika kartų, o 2012 metais – vienuolika kartų.

Prekeiviai važinėja po gyvenvietes siūlydami įsigyti pigesnį, jų teigimu rusišką dyzeliną, nors realiai dažnai siūlomi degalai tėra transformatorinės alyvos ir dyzelino ar tepalo mišinys. Tokių degalų pirkti nevertėtų, nes transformatorių aušinimo alyva yra specialiai pagaminta taip, kad netiktų naudoti kaip dyzelinas.

Dėl vagysčių AB „Lesto„ patiria didelius nuostolius, nes be aušinimo alyvos likusi įranga kaista ir perdega. Nepatogumų patiria ir gyventojai, išleidus alyvą iš transformatoriaus ir pastarajam sudegus nutrūksta elektros tiekimas fiziniams ir juridiniams asmenims.

Vogtą aušimo alyvą dažnai bandoma parduoti. Įvairūs prekeiviai važinėja po miestelius ir kaimus siūlydami įsigyti pigesnį, jų teigimu rusišką dyzeliną, nors realiai dažnai siūlomi degalai tėra transformatorinės alyvos ir dyzelino ar tepalo mišinys. Gyventojams derėtų žinoti, kad tokių degalų pirkti nevertėtų, nes transformatorių aušinimo alyva yra specialiai pagaminta taip, kad netiktų naudoti kaip dyzelinas, todėl ją naudojant kaip transporto priemonių degalus sugadinamos automobilių ar traktorių detalės ar netgi varikliai.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pakruojo rajono policijos komisariato pareigūnai, siekdami užkardyti vagystes iš AB „Lesto“ priklausančių įrenginių ir nustatyti vagystes įvykdžiusius asmenis prašo rajono gyventojų pagalbos padėti sugauti ilgapirščius. Pamačius įtartinus automobilius, kurie važinėja netoli elektros transformatorinių, prašome užsirašyti jų valstybinių numerių ženklus ir nedelsiant pranešti policijai.

Taip pat pareigūnai bus dėkingi, jeigu policijai pranešite apie asmenis, galbūt vykdančius vagystes ar prekiaujančius neaiškios kilmės degalais. Policija vertingos informacijos laukia bendruoju pagalbos telefonu 112 arba anoniminiu pasitikėjimo telefonu (8 41) 397 397.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min