Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Elektros užmuštas 18-metis bandė brautis į transformatorinę – šalia kūno rastas laužtuvas

Transformatorinė
Rokiškio r. PK nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: transformatorinė
Šaltinis: 15min
0
A A

Savavališkai į elektros skirstomojo tinklo įrenginius įsibrovę gyventojai rizikuoja gyvybe. LESTO atkreipia gyventojų dėmesį, kad įspėjamųjų ženklų apie elektros srovės keliamą pavojų nepaisymas, neatsargus ir neleistinas elgesys kelia didžiulę grėsmę žmonių gyvybei bei aplinkai.

Liepos 28 d. popietę Šiaulių rajono policijos pareigūnai informavo, kad Meškuičių miestelyje pašaliniam asmeniui bandžius patekti į 10 kV vidutinės įtampos elektros transformatorinę, elektros srovė mirtinai jį traumavo. Įvykio vietoje rastas žuvęs vyras, pirminiais duomenimis, bandė brautis į transformatorinę – šalia jo rastas laužtuvas. Dėl šio įvykio policija pradėjo ikiteisminį tyrimą.

LESTO duomenimis, šiemet tai pirmas atvejis, kai neleistinas elgesys su elektros tinklo įrenginiais lėmė žmogaus mirtį. Pernai tokių įvykių iš viso buvo 2, jų metu žuvo 2 asmenys, rašoma bendrovės LESTO atstovo ryšiams su visuomene Martyno Burbos antradienį paviešintame pranešime.

LESTO Prevencijos ir kontrolės skyriaus vadovo Vidmanto Bruzgio teigimu, šis tragiškas įvykis Šiaulių rajone byloja, kad vis atsiranda asmenų, kurie nepaisydami didžiulės grėsmės, ryžtasi įsibrauti į bendrovei priklausančius užrakintus įrenginius, pažymėtus specialiais ženklais apie keliamą pavojų gyvybei.

„Mums kelia didelį nerimą šie faktai – kad gyventojai nepaiso mūsų perspėjimų, įspėjamųjų ženklų, apsaugos priemonių ir rizikuoja savo gyvybe bei aplinkinių gyventojų saugumu. Nuolat primename gyventojams, kad neatsargus elgesys ar bandymai savavališkai įsibrauti į elektros tinklo įrenginius kelia grėsmę jų gyvybei, kad gauti litai už kelis kilogramus spalvoto metalo neverti minėtų pasekmių“, – pranešime spaudai cituojamas V.Bruzgys.

Pasak V.Bruzgio, daugiausia pastangų LESTO deda užkirsti kelią transformatorių aušinimo alyvos vagystėms – nuolat vykdomi patikrinimai, transformatorinėse diegiamos apsaugos sistemos, pilama modifikuota aušinimo alyva, kuri netinkama degimo procesams. LESTO, kovodama su vagystėmis, bendradarbiauja su teisėsaugos institucijomis, kitomis infrastruktūrą valdančiomis įmonėmis, seniūnijomis, vietos bendruomenėmis.

Pranešimai apie pastebėtus elektros įrenginių plėšimo ar sugadinimo požymius, nelegalaus elektros vartojimo atvejus bei neteisėto prisijungimo prie elektros tinklo faktus priimami LESTO kontaktų centro telefonu 1802 arba anoniminių pranešimų telefonu (8 5) 2552555.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min