Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 spalio 4d. 11:19

Liaudies partijos narį nuteisė už LRT debatuose kurstytą neapykantą homoseksualams

Temidė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Temidė
Neapykantos kurstymas rinkimų debatų metu įvertintas 5 tūkst. eurų, pirmadienį informuoja Lietuvos Respublikos prokuratūra.

Vilniaus miesto apylinkės teismas kaltu dėl kurstymo prieš homoseksualius asmenis pripažino buvusį Lietuvos liaudies partijos kandidatą į Lietuvos Respublikos Seimą Pranciškų Valicką. Teismas jam skyrė 5000 eurų (100 MGL) dydžio baudą, kurią nuteistasis įpareigotas sumokėti per dvejus metus.

P.Valickas homoseksualius žmones vadino „pederastais“, „iškrypėliais“, teigė, kad jei jiems bus leidžiama įsivaikinti vaikus, jie „galės juos kankinti, išnaudoti, žaginti“.

Ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 170 str. 2 d. (Kurstymas prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę) buvo pradėtas dėl kandidato į Seimą P.Valicko pasisakymų pernai vykusių „2020 metų Seimo rinkimų daugiamandatės rinkimų apygardos debatų“ metu, tiesiogiai transliuotų Lietuvos radijo ir televizijos bei portalo www.lrt.lt eteryje.

2020 m. rugsėjo 23 dieną vykusių debatų metu P.Valickas homoseksualius žmones vadino „pederastais“, „iškrypėliais“, teigė, kad jei jiems bus leidžiama įsivaikinti vaikus, jie „galės juos kankinti, išnaudoti, žaginti“ ir tvirtino, kad tokiu būdu bandoma prastumti „pedofilijos organizavimą“.

Teismas konstatavo, kad Lietuvos liaudies partijos kandidatas, kalbėdamas politinių debatų laidoje, perėjo į homoseksualių žmonių įžeidinėjimą bei menkinimą dėl jų asmeninių savybių ar privataus gyvenimo, niekaip nesusijusio su jų politine veikla bei sprendimais. Kandidatui į Seimo narius P.Valickas laidoje pasirinkus žeminančią, niekinančių leksiką, buvo viešai tyčiojamasi iš homoseksualių asmenų, jie buvo niekinami dėl seksualines orientacijos, įsitikinimų ar pažiūrų.

Baudžiamajame kodekse numatyta, kad tas, kas viešai tyčiojosi, niekino, skatino neapykantą ar kurstė diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimo ar pažiūrų, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, areštu arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir valstybinį kaltinimą byloje palaikė Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorė, tyrimą atliko Vilniaus apskrities VPK policijos pareigūnai.

Šis pirmosios instancijos teismo nuosprendis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

24:11
00:45
28:20

15min metų knygų rinkimai

Tema

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min