Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuva ir Lenkija daugiau jėgų skirs kovai su nusikaltimais pasienyje

Pratybų akimirka
VSAT nuotr. / Pratybų akimirka
Šaltinis: BNS
0
A A

Lietuva ir Lenkija numato sustiprinti pasienio tarnybų bendradarbiavimo centrą. Pranešama, kad tai bus daroma policijos ir muitinės pajėgomis.

„Mes su kolegomis Lenkijos pasieniečiais tam centre dirbame jau seniai, jau nuo 2006 metų, bet iškilo būtinybė, reikia ir daugiau teisėsaugos institucijų - ir policijos, ir muitinės, tai šitie visi derinimo veikamai tiek iš vienos, tiek iš kitos pusės vyksta. Gal šiek tiek ir ilgiau užtruko, bet dabar jau į pabaigą - kad ten dirbtų visos tos žinybos“, - sakė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas generolas Vainius Butinas.

Centras, kuriame šiuo metu dirba tik pasieniečiai, veikia Lenkijos šiaurės rytuose, pasienyje su Lietuva esančiame Budziske. V.Butinas sako, kad šiuo metu centre dirba po du abiejų šalių pasieniečius, po pertvarkos jame nuolat dirbtų ir keli muitininkai, o esant būtinybei - ir policininkai.

Centras, kuriame šiuo metu dirba tik pasieniečiai, veikia Lenkijos šiaurės rytuose, pasienyje su Lietuva esančiame Budziske

„Tikslas yra keistis informacija, sulaikytas transporto priemones perduoti. Prie vidinių (ES) sienų iš tikrųjų yra kitos problemos, ne taip, kaip prie išorės sienų, dėl to tos visos institucijos ir yra reikalingos - nelegalius migrantus perduoti ir taip toliau“, - aiškino VSAT vadas.

Jo teigimu, centras plečiamas remiantis Lenkijos ir Vokietijos pasienyje veikiančių panašių centrų gerąja praktika.

„Praktiškai kitų metų pradžioje, manome, jau turėtų oficialiai būti jisai išplėstas centras įteisintas“, - sakė V.Butinas.

Šiuo metu derinamas susitarimo projektas dėl išplėsto centro steigimo. Jį iš Lietuvos pusės pasirašytų VSAT, Muitinės departamentas ir Policijos departamentas, iš Lenkijos pusės - sienos apsaugos vyriausiasis komendantas, finansų ministras, policijos vyriausiasis komendantas.

Derinamas susitarimo projektas dėl išplėsto centro steigimo. Jį iš Lietuvos pusės pasirašytų VSAT, Muitinės departamentas ir Policijos departamentas, iš Lenkijos pusės - sienos apsaugos vyriausiasis komendantas, finansų ministras, policijos vyriausiasis komendantas.

Centras turėtų užtikrinti šalių apsikeitimą informacija, kuri būtina užtikrinant viešąją tvarką ir saugumą bei atskleidžiant nusikaltimus pasienio teritorijoje, teikti pagalbą koordinuojant šalių veiksmus, susijusius su įvykiais, keliančiais grėsmę viešajai tvarkai ir saugumui, paieškos veiksmais ir sekimu abipus sienos bei persekiojimu per valstybės sieną.

Tarp centro uždavinių - ir pagalba veiksmuose, susijusiuose su transporto priemonių, dokumentų bei daiktų laikina apsauga, priėmimu ir perdavimu, taip pat pagalba priimant ir perduodant asmenis, įtariamus padarius nusikalstamą veiką, readmisijos, ekstradicijos atvejais ir kt. Be to, centras dalyvautų skatinant Lietuvos ir Lenkijos pasienio regionų bendradarbiavimą, rengtų analizes.

Lietuvai įsiliejus į Šengeno erdvę, 2007 metais buvo panaikinta dokumentų kontrolė pasienyje su Lenkija ir Latvija, nebeliko pasienio punktų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min