Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuva siekia airio ekstradicijos (papildyta 17.35 val.)

Antrankiai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / 2004 m. gegužę 46 metų L.Campbellą Specialusis nusikaltimų teismas nuteisė už priklausymą neteisėtai organizacijai.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Airijos teismas leido suimti Lietuvoje ieškomą vyrą, kaltinamą bandymu įsigyti ginklų ir amunicijos bei įsitraukimu į teroristinę veiklą. Lietuva siekia jo ekstradicijos.

Lietuvos teisėsaugos institucijos siekia Liamo Campbello ekstradicijos. Vyras įtariamas tuo, kad jis kartu su dar trim asmenimis 2006 m. pab. – 2007-aisiais rengė sąmokslą, siekdamas minėtoje Baltijos respublikoje įsigyti ginklų, amunicijos ir sprogstamųjų medžiagų, rašo „Irish Times“.

2004 m. gegužę 46 metų L.Campbellą Specialusis nusikaltimų teismas nuteisė už priklausymą neteisėtai organizacijai.

2004 m. Specialusis nusikaltimų teismas ir antrą kartą pripažino L.Campbellą kaltu dėl priklausymo uždraustai organizacijai. Po to, kai buvo pripažintas kaltu, L.Campbellas buvo laikomas suimtas.

Suėmimo metu už L.Campbellą buvo laiduojama dėl pirmųjų kaltinimų dėl priklausymo neteisėtai organizacijai. L.Campbellas įkalintas ketveriems metams už abu nusikaltimus, tačiau Specialusis nusikaltimų teismas sumažino antrosios bausmės ilgį 18 mėnesių ir į bausmę įskaičiavo arešto laiką.

2005 m. kovą Apeliacinis teismas atmetė L.Campbello apeliaciją dėl abiejų teismo sprendimų. Manoma, kad L.Campbellas iš kalėjimo išėjo 2008 m. pradžioje.

L.Campbello suėmimo orderį Lietuva išrašė praėjusią savaitę. Tarp jame nurodytu minėtam vyrui pateiktų kaltinimų – bandymas įsigyti ginklų, amunicijos, sprogstamųjų medžiagų; įsitraukimas į teroristinę veiklą; ginklų ir sprogstamųjų medžiagų kontrabanda.

L.Campbellas buvo sulaikytas antradienio popietę. Paklaustas, ar jis yra Liamas Campbellas, vyras nieko neatsakė. Kai jam buvo perskaityti kaltinimai, nurodyti Lietuvos išduotame suėmimo orderyje, L.Campbellas atsakė: „Užsirašykite – aš nekaltas dėl nė vieno iš šių kaltinimų“.

L.Campbello advokatas Jamesas McGuillas teigė, kad jo kliento suėmimas yra nepateisinamas, nes iš pradžių Airijos valdžia privalėjo susisiekti su Lietuvos teisėsaugos pareigūnais ir išsiaiškinti jų požiūrį į laidavimą.

J.McGuillas taip pat pažymėjo, kad jo klientas nesutiks su jo ekstradicija į Lietuvą.

Papildyta 17.35 val.: Tuo tarpu agentūra AFP informuoja, kad trečiadienį pranešta, jog Airijoje sulaikyto brolį Michaelį Campbellą Vilniaus teismas nusprendė laikyti suimtą iki mažiausiai iki kovo 22 d.

Michaelis Campbellas buvo sulaikytas Vilniuje prieš metus, kai bandė įsigyti ginklų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min