Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 27d. 10:13

Lietuvą sukrėtusi Jurbarko istorija: teismas paskelbė verdiktą paauglę sumušusiam ir prievartavusiam jaunuoliui

Pernai gegužę visą šalį sukrėtusi istorija apie dešimtokų išleistuvėse žvėriškai sumuštą, prievartautą ir bandytą išžaginti šešiolikmetę baigėsi teismo nuosprendžiu. Ketvirtadienio rytą Tauragės apylinkės teismas paskelbė verdiktą pilnametystės sulaukusiam jaunuoliui M.I.

Teismas paskyrė jaunuoliui trejų metų ir keturių mėnesių laisvės atėmimo bausmę, ją atidedant trejiems metams. Vaikinas įpareigotas toliau mokytis arba dirbti, nekeisti gyvenamosios vietos. Jam skirtas įpareigojimas 12 mėnesių nevartoti alkoholinių gėrimų.

Nukentėjusiai merginai vaikinas turės atlyginti 5 000 eurų, o jos tėvui 2 000 eurų neturtinės žalos. Jaunuolis privalės atlyginti ir nukentėjusiosios šeimos patirtas teismines išlaidas. Iki teismo posėdžio jaunuolio šeima jau buvo atlyginusi 5 000 eurų, padengė gydymo išlaidas ligonių kasoms.

Anot teisėjos, vaikino kaltė įrodyta paties prisipažinimu, nukentėjusiųjų ir liudytojų parodymais.

Švelnesnės bausmės vaikinas sulaukė dėl to, kad nusikaltimo metu buvo nepilnametis, nusikalto pirmą kartą, teismo metu atsiprašė nukentėjusiosios, taip pat parašė jai atsiprašymo laišką, iš dalies atlygino žalą.

Po trejų metų bausmė bus peržiūrėta, sprendžiama, ar vaikinui skirti realią laisvės atėmimo bausmę. Vaikinas trejus metus privalo elgtis itin pavyzdingai.

Saugojo sūnų

Išklausyti nuosprendžio vaikiną atlydėjusi šeima atėjo likus vos kelioms minutėms iki teismo posėdžio. Tėvai saugojo pilnametystės neseniai sulaukusį sūnų, dengė jo veidą. Jaunuolis vis traukiojo nosį ir graudinosi.

Išklausiusi teismo nuosprendį šeima neatsakė į klausimą, ar ketina skųsti nuosprendį, o tai galima daryti per 20 dienų. Ar sūnus gailisi, ar skirta bausmė atrodo teisinga, šeima taip pat nekomentavo. Sprendimą pasirašantį vaikiną mama prilaikė drebančiomis rankomis.

Nukentėjusieji teismo posėdžio išklausyti neatvyko.

Prašė realios laisvės atėmimo bausmės

Klaipėdos apygardos prokuratūros 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Edita Mikalainienė teismo posėdyje sausį prašė kaltinamajam skirti realią penkerių metų įkalinimo bausmę. Pasiūlyta bausmė, kaip anksčiau sakė prokurorė, yra pakankamai griežta, nes vidurkis už tokias nusikalstamas veikas yra 11 metų nelaisvės. Kadangi M.I. nusikaltimą padarė būdamas nepilnametis, jam siūlyta taikyti vidurkį.

Prokurorė anksčiau posėdyje pabrėžė, tokios bausmės prašiusi, nes padarytas sunkus nusikaltimas, padaryta didelė žala nukentėjusiajai, o paklausta, koks buvo M.I. žiauraus poelgio motyvas, atsakė: „Siekis turėti lytinius santykius. Ir tą kaltinamasis patvirtino.“

Byla teismui perduota praėjusį lapkritį. Nusikaltimo padarymo metu 17 metų amžiaus tuo metu buvusiam jaunuoliui iš Jurbarko kaltinimai buvo pareikšti pagal tris Baudžiamojo kodekso straipsnius – dėl pasikėsinimo išžaginti nepilnametę, jos seksualinio prievartavimo ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo.

Byloje nukentėjusiaisiais pripažinta ne tik sužalota mergina, bet ir jos tėvas. Pati nukentėjusioji posėdžiuose nedalyvavo – taip rekomendavo ekspertai.

Sužalota mergaitė ilgą laiką buvo gydoma, o vėliau lankėsi Kauno klinikose, jai vis dar reikalinga medikų pagalba. Nors paauglė valgyti jau gali, problemos su žandikaulio sąkandžiu nesibaigia. Teikiama ir psichologų pagalba.

Mergaitės tėtis neslėpė, jog posėdyje kaltinamojo šeimą išvydo tik antrą kartą. Paklaustas, ar atsiprašė, tada vyras patikino, kad tik per advokatą ir atsiprašymas neatrodė įtikinamas. Jis pasakojo, jog mergaitė nuolat sapnuoja košmarus. Tiesa, mokyklą ji jau lanko, sulaukė didelio palaikymo iš draugų.

Smurto protrūkis dešimtokų vakarėlyje

15min primena, kad visuomenę sukrėtęs nusikaltimas įvykdytas 2019 metų naktį iš gegužės 26-osios į 27-ąją, sekmadienį. Po mokslo metų pabaigos šventės vakarėlio, kuris vyko vienoje Tauragės rajono sodyboje su pirtimi, dešimtoje klasėje besimokanti mergina (2002 m.) atsidūrė Kauno klinikų reanimacijoje. Jurbarko rajone gyvenančią paauglę seksualiai prievartavo, pasikėsino išžaginti ir žiauriai sumušė Jurbarke žinomas sportininkas, Rytų kovos menų atstovas M.I.

Vakarėlio dalyviai, buvę sodyboje, nematė paties nusikaltimo momento, o merginą išgelbėjo jos pasigedę ir išėję į lauką ieškoti draugai. Ten jie pamatė jau nusirengusį ir merginą ketinantį išžaginti nepilnametį bei žiauriai mušamą auką. Kaip sakė liudininkai, jos veido nebuvo galima atpažinti.

J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Jurbarko byla: jaunuolis išklausė nuosprendį
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Jurbarko byla: jaunuolis išklausė nuosprendį

Merginai buvo smarkiai pažeista trachėja, išmušti keli dantys, sutrupintas žandikaulis (patirtas dvigubas apatinio žandikaulio lūžis, tai yra gana neįprasta trauma), nustatyta stipri kaklo trauma (sužalotas poliežuvinis kaulas), paauglė buvo smaugta. Nuslūgus tinimui, nukentėjusiai tik po kurio laiko atlikta žandikaulio atstatymo operacija.

Remiantis praėjusių metų gegužės 31 d. ekspertizės duomenimis, 17-metės sveikatos sutrikdymas klasifikuotas kaip nesunkus.

Sulaikius M.I., jam buvo nustatytas 1,12 promilės girtumas. Smurtavęs jaunuolis yra kovų menų prizininkas, lankė sporto klubą „Pantera“. Kovos menų bendruomenė pasmerkė šį vaikino poelgį, suspendavo jo narystę klube, faktams pasitvirtinus, žadama jį pašalinti iš klubo narių.

Po laikino sulaikymo M.I. buvo skirtos švelnesnės kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Jis perduotas motinos globai. Vėliau, gavus pagrįstų duomenų, jog nukentėjusiajai buvo grasinta, reikalaujant tylėti, kardomoji priemonė sugriežtinta – skirtas namų areštas ir intensyvi priežiūra (apykojė). Vaikinas namuose privalėjo būti visą parą du mėnesius.

Nors visuomenėje kilo diskusijos, kodėl vaikinas nesuimtas, teismas vertino tai, jog vaikinas yra nepilnametis, gyvena su tėvais, mokosi, praeityje nėra pakliuvęs į pareigūnų akiratį. Pasibaigus dviejų mėnesių terminui, kardomoji priemonė vėl sušvelninta – nuimta apykojė, tačiau pasunkinti kaltinimai – pasikėsinimas prievartauti perkvalifikuotas į realiai įvykdytą seksualinę prievartą.

Sprendžiant kardomosios priemonės teisme klausimą, kaltės vaikinas nepripažino, o teisme, pasinaudodamas tokia teise, parodymus duoti atsisakė. Bylą perduodant į teismą prokuratūra jau tikino, kad M.I. savo kaltę pripažįsta.

Karolinos Stažytės nuotr./Teismas paskelbė verdiktą paauglės sumušimu kaltintam jurbarkiškiui.
Karolinos Stažytės nuotr./Teismas paskelbė verdiktą paauglės sumušimu kaltintam jurbarkiškiui.

Tyrime metu paaiškėjo, kad mišrių kovos menų turnyrų prizininkas grasino ne tik aukai, bet ir kitiems vakarėlyje dalyvavusiems moksleiviams.

Abu įtariamojo jaunuolio tėvai yra Jurbarko politikai – jaunuolio tėvas buvo įtariamas balsų pirkimu 2015 metų savivaldybių rinkimuose, 2016 metais išteisintas, 2019 metų savivaldybių rinkimuose dalyvavo su Darbo partijos sąrašu, o mama – 2015 metais taip pat dalyvavo rinkimuose su Darbo partija. Po įvykio paauglio motina sustabdė narystę Darbo partijoje. Ši moteris nebuvo eilinė narė – priklausė politinės jėgos tarybai.

Nukentėjusioji mergina auga tik su tėčiu, motinos ji neteko sulaukusi vos trejų metų – ji žuvo avarijoje. Vyrui dukrą užauginti padėjo jo sesuo bei vaiko močiutė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min