Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvaitės prievartavimu kaltintas danas Schultzas nebeteisiamas, teismui lieka nuspręsti, kaip jį gydyti

Bjarke Gallas Berneris Schultzas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / B.G.B.Schultzui leidžiama nebelankyti posėdžių.
Šaltinis: 15min
0
A A

Rezonansinės baudžiamosios bylos, kurioje Skandinavų verslo centro 48 metų vadovas Bjarke Gallas Berneris Schultzas kaltinamas seksualiniu prievartavimu ir išžaginimu, nagrinėjimas virto svarstymu dėl priverčiamųjų medicinos priemonių skyrimo. Daną ekspertai pripažino nepakaltinamu, medikai netgi neleidžia jam lankyti teismo posėdžių, todėl teisėjams belieka apsispręsti, kaip B.G.B.Schultzas turėtų būti gydomas.

Uždaruose teismo posėdžiuose nagrinėjama netikėtai pasisukusi baudžiamoji byla dėl kaltinimų Skandinavų verslo centro vadovui B.G.B. Schultzui seksualiniu prievartavimu ir išžaginimu artėja prie finišo tiesiosios.

„Byla pereina į kitą stadiją“, – pareiškė daną ginantis advokatas Mindaugas Paukštė.

Per pakartotinę psichiatrinę-psichologinę ekspertizę specialistai konstatavo, kad kaltinamasis turi rimtų sveikatos problemų. Maža to, ekspertai konstatavo, kad B.G.B.Schultzas bent kol kas dėl sveikatos būklės negali dalyvauti teismo posėdžiuose.

Bylą kuruojantis prokuroras Liutauras Rudzevičius siūlė teismui skirti B.G.B.Schultzui ilgalaikę stacionarią psichiatrinę ekspertizę, tačiau teisėjų kolegija nutarė, jog tai nebūtina.

Stacionarios ekspertizės neskyrė

Kaip žinoma, Danijos pilietis B.G.B.Schultzas išgarsėjo, kai dar užpernai žiniasklaidoje pasirodė informacija, esą jis 2009-ųjų gegužės pabaigoje beveik parą Vilniaus centre esančiame bute kalino vilnietę studentę. Nukentėjusioji pareigūnams teigė, kad užsienietis ją mušė ir išprievartavo.

Bylos detales komentuoti vengiantis vyras leido suprasti, kad merginos neskriaudė. Jo žodžiais tariant, tą vakarą buvo tikrai daug alkoholio, o visa kita buvo laisva valia vykęs suaugusių žmonių bendravimas.

B.G.B.Schultzas Lukiškėse buvo laikomas ištisus metus, iki 2010-ųjų gegužės pabaigos. Vėliau jam skirta kur kas švelnesnė kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, šiuo metu užsienietis yra laisvėje.Pusantros valandos prokuroras su nukentėjusiosios gynėjais kamantinėjo tuos gydytojus, bet jie užtikrintai pasakė, kad simuliacija negalima, – pasakojo advokatas M.Paukštė.

Pirmadienį bylą nagrinėjanti Vilniaus miesto 3-iojo apylinkės teismo teisėjų kolegija planavo pasiūlyti, kokios priverčiamosios medicinos priemonės galėtų būti taikomos danui.

Po to laukta visų proceso dalyvių pasisakymų šiuo klausimu. Galutinė proceso stadija – teismas paskelbs, kokios konkrečiai medicinos priemonės ir kokiu būdu bus taikomos šiam vyrui.

Tačiau pirmadienį nukentėjusiosios advokatas ir bylą kuruojantį prokurorą pavaduojantis Vilniaus apygardos prokuratūros atstovas paprašė procesą atidėti, teismas šį prašymą tenkino.

Jei pasveiktų, vėl stotų prieš teismą

Medikai yra pasakę, kad B.G.B.Schultzas tuo metu, kai galimai darė seksualinius nusikaltimus, buvo sveikas, tačiau susirgo, kai buvo baisiomis sąlygomis laikomas įkalintas Lukiškėse. „Gydytojai tai konstatavo. Šioje byloje buvo jau dvi ekspertizės. Tie patys gydytojai, kurie jį tyrė pernai, buvo pateikę vienokias išvadas, o dabar – kitokias. Pusantros valandos prokuroras su nukentėjusiosios gynėjais kamantinėjo tuos gydytojus, bet jie užtikrintai pasakė, kad simuliacija negalima. Ir kad yra akivaizdus skirtumas nuo to, kas buvo per pirmą ekspertizę ir kas yra dabar“, – 15min.lt pasakojo M.Paukštė.

Jo žodžiais tariant, stacionarios priemonės būtų neprotingos. „Tada reikia arba vertėją guldyti kartu su juo, arba į Daniją vežti“, – svarstė gynėjas.

M.Paukštė sakė, kad jo ginamasis gali būti gydomas ambulatoriškai, nes iš esmės nėra pavojingas.

Kai teismas skirs kaltinamajam gydymą, kas pusę metų teisėjai galės kreiptis į medikus su klausimu, ar B.G.B.Schultzas dar nepasveiko. Teoriškai yra galimybė, kad kaltinamojo sveikatos būklė labai pagerės ir jis vėl galės stoti prieš teismą, kad atsakytų už savo veiksmus.

„Nėra pasakyta, kad jis amžinai sirgs. Jo negalavimas toks, kad yra palikta galimybė išgyti“, – minėjo teisininkas M.Paukštė.

B.G.B.Schultzas dažnai kartodavo niekaip nepamirštantis Lukiškių baisumų, o visą Lietuvos teisingumo sistemą vadino neeuropietiška.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min