Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 7d. 11:49 , Atnaujinta: 2018 lapkričio 7d. 14:18

Lietuvės dingimą tirianti Airijos policija įtaria: ji buvo apsvaiginta ir nužudyta

Giedrė Raguckytė
Kauno apskr. VPK / Giedrė Raguckaitė

Airijoje naują gyvenimą nusprendusi pradėti Giedrė Raguckaitė pradingo šių metų gegužės pabaigoje. Praėjusią savaitę policija paskelbė, kad tyrimas perkvalifikuotas į nužudymą, o dabar aiškėja ir daugiau naujų istorijos detalių. Bylos tyrėjai taip pat paskelbė prašantys visuomenės pagalbos, o ypač jie tikisi naudingos informacijos sulaukti iš Airijos lietuvių bendruomenės.

Antradienį policija atliko kratą Leitauno gyvenvietėje esančiame name, kur 29-erių mergina buvo paskutinį kartą pastebėta.

Tą pačia dieną savo feisbuko profilyje Airijos policija paskelbė, kad jau atliko 170 ikiteisminio tyrimo veiksmų. Jie bendradarbiavo su Jungtinės Karalystės policija, Interpolu, Lietuvos policija ir ambasada.

„Po šių veiksmų, spalio 31 dieną tyrimas buvo perkvalifikuotas į nužudymą“, – rašė Airijos policija.

Kol kas pagrindiniai įtariamieji yra du lietuviai, anot liudininkų, jie pastebėti merginą be sąmonės įnešantys į namą, kur buvo atlikta krata.

15min nuotr./Namas, kur paskutinį kartą pastebėta lietuvė
15min nuotr./Namas, kur paskutinį kartą pastebėta lietuvė

Patys jie teisėsaugai neigia žinantys, kur yra mergina. „Šioje istorijoje buvo daug alkoholio ir panašu, yra du pagrindiniai įtariamieji, žinantys, kas nutiko, tačiau kol kas policijai neteikiantys informacijos“, – šaltinio informaciją cituoja airių laikraštis „The Irish Sun“.

Portalas „Irish Mirror“ skelbia, kad, anot jų šaltinių, liudytojai pasakojo, jog mergina į namą Leitaune buvo įnešta apsvaiginta ir be sąmonės. Tuomet ją bandyta atgaivinti ledinėje vonioje. Po šios procedūros mergina nunešta ant lovos, kur, kaip įtariama, galėjo būti išprievartauta.

Po to du lietuviai merginą išvežė su vogtu „Toyota Land Cruiser“ ir paslėpė jos lavoną. Kol kas neaišku, ar mergina buvo nužudyta name, ar prieš pat atsikratant kūnu.

Vis dėlto 15min žiniomis, ši „Irish Mirror“ versija nėra tiksli, prievartos žymių nerasta, liudininkai taip pat nekalba apie prievartą.

Greičiausiai ji į namą buvo atvežta siekiant nuprausti ir šiek tiek atgaivinti.

Airijos policija
Airijos policija

Anksčiau 15min rašė, kad Gedvile Hibner, Giedrės vaikystės draugė, sakė, kad jos bičiulės žudikai buvo „šlykštūs padarai“, kurie turėtų atsidurti už grotų ir būti „priversti kalbėti“.

„Manau, kad ji buvo apsvaiginta narkotikais. Ji buvo liekna, todėl jai nereikėjo daug“, – kalbėjo jos draugė. „Neįsivaizduoju, kaip jie atsikratė jos kūno, tačiau iš minėtų namų jie kartu su ja išėjo vidurnaktį“, – sakė ji.

„Šeima sukrėsta ir vis dar turi vilties, tačiau jie taip pat nori, kad būtų rastas Giedrės kūnas. Mes tiesiog norime žinoti, kas nutiko“, – tęsė ji.

Giedrė anksčiau gyveno Anglijoje, tuomet grįžusi į Lietuvą galiausiai kovo mėnesį persikėlė į Dandolką, Airiją.

Asmeninio archyvo nuotr. /Giedrė Raguckaitė
Asmeninio archyvo nuotr. /Giedrė Raguckaitė

Savo pasą ir tapatybės kortelę Giedrė paliko nuomininkui kaip užstatą ir į tuos namus nebegrįžo. Jos tėtis gyvena Lietuvoje, dvi seserys – Italijoje ir Kipre, Airijoje giminių ji neturėjo.

Anksčiau Giedrės bičiulė buvo prasitarusi, kad atvykusi gyventi į Airiją Giedrė buvo nuo kažko finansiškai priklausoma.

„Kai ji atvyko gyventi į Airiją, ji bandė dirbti drabužių srityje“, – sakė ji.

„Tačiau tuo pat metu gaudavo kažkieno finansinę paramą“, – tęsė moteris. Pasak Giedrės draugės, jos manymu, ji buvo apsvaiginta narkotikais ir negalėjo elgtis normaliai ar sau padėti. „Kas jai benutiko, turi būti išaiškinta. Mano draugė buvo jauna moteris, jai visas gyvenimas buvo prieš akis, o dabar jos nebėra“, – tuomet kalbėjo ji.

Vis dėlto šiuo metu policija skelbė neturinti absoliučiai jokių duomenų, kad G.Raguckaitė galėjo tapti prekybos žmonėmis auka.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:39
02:09
06:57

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min