Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 18d. 10:19

Lietuviu apsimetusiam gruzinui teks grįžti į Prancūziją

Dokumentų patikra
VSAT nuotr. / Dokumentų patikra

Į Vilniaus oro uostą iš Prancūzijos grąžintam Gruzijos piliečiui, kuris užsienyje apsimetinėjo lietuviu, teks skristi atgal ir aiškintis su prancūzų teisėsaugininkais.

Ketvirtadienį sostinės oro uoste dirbantys Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai gavo informacijos, kad lėktuve, skrendančiame iš Prancūzijos per Vokietiją, yra grąžinamas Lietuvos pilietis.

Kaip įprasta tokiais atvejais, Vilniuje nusileidusio lėktuvo įgula pasieniečiams perdavė iš Prancūzijos išsiųsto vyro dokumentus – lietuviško pavyzdžio asmens tapatybės kortelę ir vairuotojo pažymėjimą, išduotus 24 metų vyrui. Juos į rankas paėmę VSAT pareigūnai iškart pastebėjo, kad tai yra klastotės, kuriose perklijuotos asmens nuotraukos.

Pasieniečiai netrukus išsiaiškino, kad abu šie dokumentai VSAT turimose duomenų bazėse yra registruoti kaip pamesti ar pavogti.

Apklausos metu paaiškėjo, kad deportuotasis savo „gimtosios“ kalbos nemoka ir kalba tik rusiškai. Priremtas VSAT pareigūnų jis nusprendė nebeapsimetinėti ir pasisakė esąs 30 metų Gruzijos pilietis.

Tai ne pirmas atvejis, kai užsienio šalių teisėsaugininkai į Lietuvą grąžina jos piliečiais užsienyje prisistačiusius trečiųjų šalių piliečius. Manoma, kad ir šiuo atveju Prancūzijos teisėsaugininkams pakako to, kad jų šalyje sulaikytas vyras turi lietuviškus dokumentus. Iki galo neišsiaiškinus visų aplinkybių, užsienietis buvo įsodintas į lėktuvą, skrendantį į Lietuvą.

Naktį gruzinas praleido Vilniaus oro uosto užkardoje, sulaikytųjų asmenų kameroje. Penktadienį užsienietį VSAT pareigūnai planuoja įsodinti į lėktuvą ir grąžinti į Prancūziją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:07
01:24
00:18

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min