Dabar populiaru
Publikuota: 2014 lapkričio 26d. 12:57

Lietuvių medžioklė Nyderlanduose: per 5 dienas sulaikyta 40 Lietuvos piliečių

Policijos operacija Nyderlanduose
Policijos nuotr. / Policijos operacija Nyderlanduose

Tautiečius Nyderlanduose Lietuvos kelių policijos pareigūnai sulaikė dalyvaudami Europos kelių policijos tinklo TISPOL koordinuojamoje tarptautinėje kelių policijos priemonėje „Trivium“.

Per penkias dienas trukusią „Trivium“ priemonę, dirbant Nyderlandų, Lietuvos ir Rumunijos pareigūnams, buvo sulaikyta 40 asmenų iš Lietuvos, įtariamų padarius nusikaltimą ir kitą teisės pažeidimą, 139 Lenkijos piliečiai ir 120 Rumunijos piliečių, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Dribergeno mieste dirbę Lietuvos pareigūnai, pasinaudodami Nyderlanduose aktyviai naudojama sistema ANPR (automatine valstybinių numerio ženklų atpažinimo sistema), tikrino operatyvinę informaciją apie galbūt nusikalstamoje veikloje dalyvaujančius asmenis, vykdė reidus ir kelių patikrinimus.

Pareigūnams įkliuvo lietuviai pažeidėjai pateikę suklastotus vairuotojų pažymėjimus, padarę viešosios tvarkos pažeidimų, pažeidę Kelių eismo taisykles dėl kurių eismo įvykio metu buvo sužeisti žmonės, taip pat  susidurta su lietuviais, įtariamais vagystėmis ar sulaikytais už plėšimus. Per keletą dienų trukusią priemonę užfiksuota tikrą detektyvą primenančių situacijų.

Sučiupo „gastroliuojančius“ nusikaltėlius

Tris dienas trukusi istorija prasidėjo, kai  lapkričio 20 dieną kelyje netoli Zvolės miesto, policijos pareigūnų dėmesį patraukė automobilis „Renault Espace“ su lietuviškais registracijos numeriais. Automobilis stovėjo parke, o jame miegojo trys vaikinai.

Paaiškėjo, kad ir vairuotojas, ir keleiviai yra Lietuvos piliečiai. Patikrinę šių asmenų duomenis, pareigūnai nustatė, kad jų teisės pažeidimų istorija yra labai spalvinga – vyrai yra gerai žinomi Europos policijos pareigūnams.

Policijos nuotr./Policijos operacija Nyderlanduose
Policijos nuotr./„Renault Espace“ su vogtais dviračiais.

Visi trys asmenys buvo teisti po kelis kartus, kartu sudėjus – net 17 kartų, du iš jų laisvėje praleido ne daugiau kaip pusę metų.

Šie trys „gastroliuojantys“ nusikaltėliai už vagystes ir apiplėšimus buvo teisti ne tik Lietuvoje, bet ir Didžiojoje Britanijoje, Italijoje, Vokietijoje, Austrijoje, jauniausias iš jų buvo nuteistas už ginkluotą įsibrovimą ir apiplėšimą.

Policijos pareigūnams vyrai paaiškino, kad Belgijoje ieškojo darbo, o dabar – grįžta į Lietuvą.

Tačiau namo šie mūsų tautiečiai, pasirodo, neskubėjo – kitos dienos vakarą tas pats „Renault Espace“ buvo sustabdytas visai kitoje vietoje – netoli Apeldorno miesto.

Automobilio ir įtartinų keleivių duomenys buvo įvesti į ANPR – automatinės valstybinių numerių atpažinimo sistemos – duomenų bazę. Jaunuolius Nyderlandų policijos pareigūnai nutarė sekti, kol jie paliks šalį.

Sekmadienį įtartini vaikinai buvo pastebėti šalia didelio prekybos centro esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje. Vaikinai įtartinai vaikštinėjo ir įdėmiai apžiūrinėjo stovinčius automobilius.

Netrukus vyrai nuvažiavo, o policijos sraigtasparnis, kuriame taip pat įrengta ANPR sistema, aptiko juos miške.

Jaunuoliai iš miško ištempė didžiulius krepšius ir sukrovė juos į automobilį. Išvažiavus iš miško, greitkelyje automobilis „Renault“ buvo sustabdytas ir patikrintas. Paaiškėjo, kad įtartinas krovinys – trys vogti brangūs dviračiai karbono rėmu. Miške buvo aptikta slėptuvė, kurioje buvo paslėpti kiti, galimai vogti, daiktai. Trys lietuviai buvo sulaikyti.

Bedarbiai prabangiu „Mercedes-Benz SL“ vežė krūvą eurų

Dar vienas dėmesio vertas įvykis, taip pat vykdant operaciją „Trivium“, buvo užfiksuotas Vokietijos ir Olandijos pasienio ruože.

Policijos nuotr./Policijos operacija Nyderlanduose
Policijos nuotr./Šiuo „Mercedes-Benz SL“ važinėjosi lietuvių pora, kuri oficialiai gyvena iš pašalpų.

 Iš Vokietijos į Olandiją buvo vežama daugiau kaip 15 tūkst. eurų. Vėliau paaiškėjo, kad šie piliečiai Olandijoje yra socialiai remiami, kaip mažai pasiturintys asmenys.

Lapkričio 22 d. vidurdienį, šeštadienį, patikrinti buvo sustabdytas prabangus automobilis „Mercedes-Benz SL“ su vokiškais tranzitiniais valstybinio numerio ženklais. Automobilį vairavo 27 metų Lietuvos pilietis, kartu su juo važiavę keleiviai – taip pat lietuviai: 30-metis vyras ir 29-erių metų moteris.

Vairuotojas paaiškino, kad parduoda prabangų automobilį ir veža jį pirkėjui Olandijoje. Pareigūnai nustatė, kad šie tautiečiai anksčiau jau turėjo reikalų su Olandijos ir Lenkijos policija, buvo bausti už vairavimą apsvaigus, narkotinių medžiagų vartojimą ir vagystes. Automobilis ir jame buvę asmenys buvo patikrinti. Pareigūnai surado daug paslėptų pinigų – iš Vokietijos į Olandiją buvo vežama daugiau kaip 15 tūkst. eurų. Vėliau paaiškėjo, kad šie piliečiai Olandijoje yra socialiai remiami, kaip mažai pasiturintys asmenys. Šie asmenys, įtariant nelegaliu pinigų vežimu, buvo uždaryti į areštinę.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min