Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvių pastabumo išbandymas: 50 eurų banknotai su kinų hieroglifais

Suklastoti pinigai
Marijampolės apskrities VPK nuotr. / Nuotraukoje – netikras pinigas. Štai tokį suvenyrinį banknotą (šiuo atveju – su kinų rašmenimis) neatsargūs žmonės gali įsidėti į savo piniginę.
Šaltinis: 15min
0
A A

Netikri eurai – su kinų rašmenimis. Būkite atsargūs, įspėja Marijampolės policininkai.

Marijampolės apskrities vyriausiajame policijos komisariate (toliau – apskr. VPK) Kriminalinės policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriuje atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl netikrų pinigų įgijimo, laikymo ir realizavimo pagal LR BK 213 str.

Tyrimas pradėtas, kai 2017-05-25 į policiją kreipėsi moteris (g. 1944 m.), gyv. Šakių rajone, ir pranešė, kad 2017-05-24 pažįstamam vyrui ji iškeitė 50 eurų nominalo kupiūrą, kuri yra galimai padirbta. Tyrimo metu paaiškėjo, kad vienas netikras pinigas pateko ir į šiame rajone esančią parduotuvę, kuomet pardavėja jo tiesiog nepatikrino.

Policija sulaikė 4 įtariamuosius, kurie galimai platino suvenyrinius, į 50 eurų kupiūrą panašius „pinigus“, ant kurių išspausdinti kiniški rašmenys.

Policija įspėja, kad netikrų pinigų atsiradimas rinkoje gali turėti labai rimtų pasekmių. Šiais laikais, kai internete galima nusipirkti viską – nuo agurkų sėklų iki lėktuvo, žmonės turėtų būti itin atsargūs. Atsisiųsti kad ir suvenyrinius „pinigus“ yra pavojinga dėl to, kad jie vienais ar kitais būdais gali patekti į rinką, o „nekaltas žaidimas“ užtraukia atsakomybę pagal LR BK 213 str. – tai gresia laisvės atėmimu iki 4-erių metų. Už didelio kiekio netikrų pinigų įgijimą, laikymą, realizavimą gresia laisvės atėmimas iki 10 metų, pažymima Marijampolės apskrities policijos atstovų penktadienį paviešintame pranešime.

Marijampolės apskrities VPK nuotr./Suklastoti pinigai
Marijampolės apskrities VPK nuotr./Suklastoti pinigai

Gyventojai turėtų būti itin budrūs atlikdami bet kokias operacijas grynaisiais pinigais – turguose, mugėse, tarpusavyje. Atkreiptinas dėmesys, kad, paėmus į rankas bet kurį euro banknotą, derėtų pirmiausia atkreipti dėmesį į pagrindinės apsaugos priemones – banknoto paviršius turi būti gruoblėtas, aiškiai turi matytis vandens ženkliai, metalizuotos juostelės, holograminės juostelės ir fragmentai, juose besikeičiantys paveikslėliai.

Jei kyla abejonių dėl pinigo tikrumo, palyginkime jį su kitu to paties nominalo banknotu, kurio tikrumu neabejojame.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min