Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
04 12

Į Lietuvą atkeliavo pavojingi „zombių“ kvaišalai: „Mano žiniomis, apie 50 kilogramų yra gatvėje“

„Mano žiniomis, apie 50 kilogramų šiuo metu yra gatvėje. Šitą mėšlą padarė, kad pritrauktų jaunimą, nes spalvotą labiau perka. Užkabina iš karto, nori dar ir dar“, – apie narkotiką „Flakka“ pasakojo su 15min anonimiškai sutikęs kalbėti pogrindžio atstovas. Amerikoje kvaišalas buvo pramintas „zombių narkotiku“, jis pagarsėjęs lengvu perdozavimu, itin pavojingais šalutiniais poveikiais. Kriminalinės policijos biuras 15min patvirtino, kad Lietuvoje „Flakka“ buvo aptikta 2023 metų pabaigoje.

Alfa-PVP, gatvėje vadinamas „Flakka“ tai viena iš naujųjų psichoaktyvių medžiagų – sintetinis katinonas. Pirmą kartą narkotikas užfiksuotas JAV prieš daugiau nei dešimtmetį.

Medžiaga dažniausiai parduodama smulkių ar stambių kristalų pavidalu. Vartojama įvairiais būdais – pro nosį, burną ar injekciniu būdu.

Už Atlanto paplitęs narkotikas greitai pagarsėjo lengvu perdozavimu, aukšta priklausomybės rizika ir itin pavojingais šalutiniais poveikiais. Kvaišalas iškart buvo pramintas „zombių narkotiku“, nes žmonėms pavartojusiems „Flakka“ būdingi nekoordinuoti ir neįprasti kūno judesiai – raitymasis, kratymasis.

Respublikinio priklausomybės ligų centro (RPLC) Ambulatorinio skyriaus vedėjas, klinikinės toksikologijos gydytojas Haris Jakavičius teigė, kad ši medžiaga, patekusi į organizmą, veikia kaip stiprus stimuliatorius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius