Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvoje ketinama įdiegti nusikalstamumo pasiskirstymo žemėlapius

Šiuolaikinės policijos pajėgų valdymo sistemos pristatymas.
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Šiuolaikinė policijos pajėgų valdymo sistema
Šaltinis: BNS
0
A A

Lietuvoje ketinama kurti nusikalstamumo pasiskirstymo žemėlapius, kurie leistų pagal tam tikrą vietą, laiką ar nusikaltimo rūšį nustatyti nusikalstamumo „karštuosius taškus“.

Tikimasi, kad tai leistų efektyviau išdėstyti policijos pajėgas.

Tokia priemonė numatyta Nacionalinės nusikaltimų prevencijos ir kontrolės programos 2010–2012 metams plane.

Pasak Mykolo Romerio universiteto Kriminologijos katedros docento Alfredo Kiškio, nusikalstamumo žemėlapiai užsienyje yra paplitę ir prieinami visuomenei.

„Užsienyje labai išvystyti tokie dalykai, netgi visuomenė gali prieiti ir pažiūrėti nusikalstamumo pasiskirstymą“, – BNS sakė A.Kiškis.

Anot jo, žemėlapyje nusistačius norimą laikotarpį, konkrečią teritoriją, nusikaltimų rūšį, galima stebėti nusikalstamumo pasiskirstymą, o tai leistų efektyviau išdėstyti patruliavimo pajėgas.

Šie žemėlapiai prireikus būtų diegiami policijos įstaigose. A.Kiškio manymu, sistema turėtų būti prieinama ne tik policijos pareigūnams, bet ir visuomenei.

„Svarbu, kad būtų prieinamos šios galimybės platesnei visuomenės daliai. Sakykime, savivaldybės kažką daro, mokslininkai. (...) Jei jie padarys tą sistemą tik jiems patiems, pareigūnams, prieinamą, nelabai bus gerai“, – tikino A.Kiškis.

Vidaus reikalų ministerijos parengtame 2010–2012 metų plane numatytos priemonės, anot autorių, leis vykdyti vaikų ir jaunimo nusikalstamumo prevenciją, tobulinti nusikaltimų prevencijos ir kontrolės sistemą. Tarp priemonių numatyti susitikimai su teisėsaugos institucijų atstovais, speciali interneto svetainė, įvairūs šviečiamieji leidiniai.

Plane numatyti ir būdai, turintys stiprinti gyventojų turto apsaugą, pavyzdžiui, slaptas daiktų žymėjimas ar apsaugos sistemų įsirengimas.

Be to, norima rengti susitikimus su gyventojais, per kuriuose būtų pasakojama apie apsaugą nuo nusikaltimų, bendradarbiavimą su policija. Tikimasi atlikti ir mokslinį tyrimą apie sukčiavimo elektroninėje erdvėje įrodinėjimo problemas, Vilniaus universitetas rengtų sociologinį tyrimą apie teisėsaugos institucijų įvaizdį visuomenėje.

Dar vienas iš tikslų – įvertinti santykį tarp išlaidų nusikaltimų prevencijai ir gaunamos naudos, taip pat dalyvauti Europos nusikalstamumo prevencijos tinklo veikloje, kad sustiprėtų ryšiai su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis nusikaltimų prevencijos srityje.

Nusikalstamumo prevencijos ir kontrolės programai 2010 metais numatyta 256 tūkst. litų. Pernai jai skirta beveik keturis kartus daugiau – per 1 mln. litų.

Projektą dar turi patvirtinti Vyriausybė.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min