Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Lietuvoje per parą gaisruose žuvo trys žmonės

Šią parą gaisruose žuvo trys žmonės. Tragedijos įvyko Radiškių viensėdyje, Reketiškės ir Lipliūnų kaimuose, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.
Gaisro vietoje
Asociatyvi iliustracija / Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr.
Temos: 2 Gaisras Ugnis

Ketvirdienio rytą, 5.36 val., buvo pranešta apie gaisrą Radviliškio rajone, Pakalniškių seniūnijoje, Radiškių viensėdyje. Atvykus ugniagesiams, gyvenamasis namas jau buvo apimtas liepsnų, perdanga ir konstrukcijos suvirtusios į vidų. Kai gaisras buvo apmalšintas, ugniagesiai gaisravietėje rado apdegusį vyro kūną.

Į gaisravietę atvykęs Radviliškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnysis inspektorius Donatas Stakvilevičius sakė, jog gaisro metu name buvo vyras ir moteris.

„Pirminiais duomenimis, gaisras kilo užsidegus virduliui, ugnis laidais išplito į perdangą. Tuo metu gyventojai nemiegojo. Iš pradžių jie mėgino gaisrą gesinti patys, tačiau nepavykus, moteris nubėgo pagalbos ieškoti pas kaimynus, kurie ir iškvietė ugniagesius. Deja, vyras jau nebesugebėjo išeiti iš namo, jis greičiausiai užduso nuo dūmų.“

Pasak D.Stakvilevičiaus, žmonės priklauso socialinės rizikos grupei, kaimynų teigimu, nuolat girtaudavo.

Sausio 6-osios vakare buvo gautas pranešimas, kad Ignalinos rajone, Mielagėnų seniūnijoje, Reketiškės kaime, dega gyvenamojo namo katilinė, pradeda degti ir pats namas, o jo viduje gali būti žmogus.

Atvykus ugniagesiams, medinis namas jau degė atvira liepsna. Apmalšinę ugnį ir įėję į vidų, jie rado smarkiai apdegusį moters kūną. Gaisro metu sudegė namo stogas, perdanga, išdegė katilinė, du kambariai. Ugniagesiai spėjo išnešti dujų balioną.

Sausio 7-osios naktį, 1.16 val., pranešta, kad Druskininkų savivaldybėje, Leipalingio seniūnijoje, Lipliūnų kaime, liepsnoja medinis gyvenamasis namas, o viduje gali būti žmogus.

Netrukus atvykę ugniagesiai viduje rado moters kūną. Gaisro metu sukrito namo stogas ir perdanga, išdegė patalpos. Ugniagesiai iš namo išnešė du dujų balionus. Galbūt šių abiejų nelaimių nebūtų įvykę, jeigu gyventojai savo namuose būtų įsirengę autonominius dūmų detektorius.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiemet gaisruose jau žuvo 4 žmonės. Sausio 2 d. Trakų rajone, Lentvaryje, Geležinkelio gatvėje, atvira liepsna degė medinis mobilus namelis. Jo viduje ugniagesiai rado smarkiai apdegusį žmogaus kūną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius