Dabar populiaru
Publikuota: 2015 birželio 28d. 12:52 , atnaujinta: 2015 birželio 28d. 13:20

Lietuvoje planuotos masinės lenkų ir rusų futbolo sirgalių muštynės: ginklais žvangino 250 chuliganų

Tikrinami į Kauną atvažiuojantys Lenkijos futbolo sirgaliai
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: tikrinami į Kauną atvažiuojantys Lenkijos futbolo sirgaliai

Pareigūnai užkardė planuotą masinį futbolo chuliganų susirėmimą. Lietuvos pareigūnams pavyko nutraukti planuotas dideles futbolo sirgalių muštynes, kurios sekmadienį apie 12 val. turėjo vykti Kauno apskrityje. Vis dėlto didžiulės pareigūnų (policijos, Viešojo saugumo tarnybos, pasieniečių) pajėgos lieka mobilizuotos, o Lietuvos gyventojų irgi prašoma neprarasti budrumo.

Šeštadienį vėlai vakare iš Lenkijos policijos gauta preliminari informacija, kad artimiausiu metu Lietuvoje planuojamos didelės lenkų ir rusų futbolo chuliganų muštynės.

Gavus šią informaciją, nedelsiant pradėta policijos operacija, į pagalbą pasitelkiant policijos Mobilių padalinių, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Viešojo saugumo tarnybos pajėgas. Visą naktį pasienyje pareigūnai tikrino į Lietuvą vykstančius lenkų automobilius, į orą pakeltas VSAT sraigtasparnis, buvo renkama ir analizuojama visa informacija apie galimus susirėmimus.

Pareigūnams pavyko nustatyti tikslią susirėmimų vietą Kauno apskrityje, nustatyta, kad masinėse muštynėse planavo dalyvauti apie 200–250 futbolo chuliganų iš Lenkijos ir Rusijos.

Apie 5 val. ryto Lazdijų r. pasienyje sulaikyti 5 lenkų sirgaliai, pas kuriuos rasti žemėlapiai su galimomis susirėmimų vietomis, įvairūs tam skirti daiktai: pirštinės, kaukės, kitos kūno apsaugos priemonės.

Apie 5 val. ryto Lazdijų r. pasienyje sulaikyti 5 lenkų sirgaliai, pas kuriuos rasti žemėlapiai su galimomis susirėmimų vietomis, įvairūs tam skirti daiktai: pirštinės, kaukės, antkeliai, kitos kūno apsaugos priemonės, instrukcijos kaip elgtis ypatingose situacijose. Vėliau autostradoje pareigūnai sulaikė dar 4 Lenkijos piliečius, kurie pristatyti į Kaišiadorių r. policijos komisariatą, pasakojama sekmadienį Policijos departamento paviešintame pranešime.

Nors planuoti susirėmimai neįvyko, policija toliau dirbs sustiprintu režimu, pareigūnai prašo ir visuomenės pagalbos.

Pastebėję įtartinus asmenis, besibūriuojančias asmenų grupes, ypač kalbančius rusų ar lenkų kalbomis, nedelsdami praneškite bendruoju pagalbos telefonu 112.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min