15min be reklamos
2022 11 30, 09:20

Lietuvoje tadžikai tikėjosi dirbti vairuotojais, bet teko ganyti avis

Į Lietuvą patekę Tadžikijos piliečiai buvo išnaudojami priverstiniam darbui. Prokuratūra, surinkusi pakankamai duomenų, pareiškė įtarimus Kauno rajono gyventojui ir jo dukrai, Klaipėdos rajone auginančiai avis.
Ovidijaus Dapkaus avių ir danielių ūkis šalia Tauragės
Avys / Pauliaus Peleckio / 15min nuotr.

Tyrimo duomenimis, vienoje Kauno krovinių pervežimo įmonėje transporto skyriaus vadovu dirbantis kaltinamasis, būdamas tiesiogiai atsakingu už iš trečiųjų šalių atvykusių žmonių įdarbinimą tolimųjų reisų vairuotojais, paruošė įdarbinimo dokumentus, pagal kuriuos minėtoje įmonėje buvo įdarbinti du Tadžikijos Respublikos piliečiai.

Įtariama, kad jis, žinodamas, jog užsienio šalies piliečiai neturi pakankamai patirties ir įgūdžių dirbti vairuotojais, atvykėlius priverstiniam darbui nuvežė į savo dukrai ir jam pačiam priklausantį avių ūkį, esantį Klaipėdos rajone.

Turima duomenų, kad kaltinamasis Tadžikijos piliečius informavo, jog šiems laikinai reikės prižiūrėti avis bei atlikti kitus ūkio darbus, kol jie galės įgyti reikiamų žinių neva netrukus prasidėsiančiuose vilkikų vairuotojų kvalifikacijos tobulinimo kursuose ir pradėti dirbti tolimųjų reisų vairuotojais.

Surinktų duomenų visuma atskleidė, kad aukomis tapę vyrai buvo apgyvendinti metaliniame konteineryje su minimaliomis gyvenimui tinkamomis sąlygomis, dirbo be poilsio dienų, jų darbas buvo kontroliuojamas stebint juos vaizdo kameromis.

Turimais duomenimis, vienas nukentėjusiųjų minėtame ūkyje dirbo 2020 m. sausio–birželio mėn., kitas – 2021 m. balandžio–rugpjūčio mėn.

Tyrimo metu nustatyta, kad užsienio valstybės piliečiams kiekvieną mėnesį buvo pervedamas atlyginimas iš transporto bendrovės sąskaitos pagal toje įmonėje užpildytus darbo laiko apskaitos žiniaraščius, nors realiai jie dirbo visiškai numatyto darbo pobūdžio neatitinkančius darbus kaltinamųjų ūkyje.

54 metų kaltinamajam pareikšti kaltinimai dėl išnaudojimo priverstiniam darbui ar paslaugoms. Už tai asmuo gali būti baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų. Kaltinamoji moteris ir jos vadovaujamas ūkis teisme privalės atsakyti dėl naudojimosi asmens priverstiniu darbu ar paslaugomis. Už šią nusikalstamą veiką Baudžiamasis kodeksas numato baudą arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie 15min