Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvoje vis dažniau gaisrai kyla miškuose

Gaisras miške
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Gaisras miške
Šaltinis: 15min
0
A A

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad per praėjusią parą šalyje kilo 169 gaisrai. Viename iš jų žuvo trys žmonės.

Apie 22.20 val. Švenčionių rajone, Adutiškio miestelyje, Vidžių gatvėje, užsiliepsnojo individualus gyvenamasis namas. Atskubėjus ugniagesiams, medinis pastatas jau degė atvira liepsna. Gaisro metu supleškėjo namo stogas ir perdengimas, stipriai apdegė sienos. Ugniagesiams lokalizavus gaisrą bei viduje pradėjus vykdyti nuodėgulių perpylinėjimo ir perkasinėjimo darbus, virtuvės patalpoje ant grindų buvo rastas 52-ejų metų namo gyventojo kūnas. Ieškant toliau, toje pačioje patalpoje buvo rasti dar dviejų žmonių, kurių tapatybės aiškinamos, palaikai. Įvykio aplinkybės tiriamos. Šiemet tai pirmas toks tragiškas gaisras, kurio metu žuvo 3 žmonės.

Pirmadienį ryte apie 8.30 val. Vilniuje, Ukmergės gatvėje, užsidegė 24 maršruto autobusas MAN. Per gaisrą apdegė variklio skyrius. Laimė, žmonės nenukentėjo.

Tą patį rytą Trakų rajone, Aukštųjų Sėmeniukų kaime esančiame valstybiniame miške užsiliepsnojo miško kirtimo mašina. Gaisro metu išdegė jos kabina ir variklio skyrius. Šių gaisrų aplinkybės tikslinamos.

Pirmadienį apie 8.10 val. Ukmergės rajone, Daubariškių kaime, suliepsnojo vasarnamis ir ūkinis pastatas. Per gaisrą supleškėjo abu mediniai pastatai, juose buvę baldai bei namų apyvokos daiktai. Įvykis tiriamas.

Apie 16.30 val. gaisras kilo Klaipėdos rajone, Vėžaičių miestelyje stovinčiame ūkiniame pastate Jokulių gatvėje. Atskubėjus ugniagesiams, iš trijų dalių sudaryto pastato stogas jau degė atvira ugnimi. Gaisro metu nudegė visas stogas, sudegė medinė daržinė, apie 5 kub. m malkų, tona šieno, namų apyvokos daiktai, apdegė tvarto ir lauko virtuvės medinis perdengimas. Laimė, ugniagesiams, pavyko apsaugoti 2 kitus šalia stovinčius ūkinius pastatus.

Dar vienas ūkinis pastatas apie 17.20 val. užsiliepsnojo Panevėžyje, Nevėžio gatvėje. Per gaisrą išdegė pastato vidus, čia buvęs turtas, nudegė stogas. Šių gaisrų aplinkybės dar aiškinamos.

Nemažėja gaisrų atvirose teritorijose, į kurias pirmadienį ugniagesiai skubėjo 119 kartų. Neramina ir tai, kad vis dažniau pastaruoju metu tenka gesinti gaisrus jau ir miškuose. Apie 12 val. Birštono savivaldybėje užsidegė Trakelių miškas. Gesinant gaisrą, maždaug už 400 m buvo pastebėtas naujas gaisro židinys. Per gaisrą išdegė apie 2 ha pušyno jaunuolyno ir apie 3 ha miško kirtime pasodintų dvejų metų pušų sodinukų. Gaisrą gesino ne tik ugniagesiai, bet ir miško darbininkai, kurie liko budėti gaisravietėje iki vėlaus vakaro. Tad dar kartą prašome gyventojų nedeginti pernykštės žolės, o su ugnimi gamtoje elgtis ypač atsargiai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min