Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos apeliaciniame teisme išsipylė chemikalai: evakuota 20 žmonių, raštinė lieka uždaryta

Specialiosios tarnybos atvyko prie Apeliacinio teismo ir ruošiasi tikrinti patalpas, kuriose gali būti išsipylę cheminės medžiagos
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Specialiosios tarnybos atvyko prie Apeliacinio teismo ir ruošėsi tikrinti patalpas, kuriose gali būti išsipylusios cheminės medžiagos
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį Lietuvos apeliaciniame teisme išsipylė cheminiai elementai, kurie buvo saugomi kaip įkalčiai. Po pietų galimai pavojingos medžiagos jau buvo išvežtos, tačiau darbuotojams vis dar neleista grįžti į kabinetus, nes patalpose liko jaučiamas specifinis kvapas. Vakarop Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus specialistai informavo, kad teisme gali būti tęsiamas darbas, išskyrus Civilinių bylų raštinę.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) 15min informavo, kad pirminis pranešimas apie šį įvykį gautas 10.57 val.

Į teismą Vilniaus centre išsiųstas cheminių incidentų likvidavimo ekipažas.

Informacija apie incidentą perduota ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento specialistams.

PAGD atstovė Laura Valauskienė 15min pranešė, kad iš teismo rūmų sostinės Gedimino prospekto ir Vasario 16-osios gatvės kampe teko evakuoti apie 20 žmonių.

Žinoma, kad šie chemikalai teisme buvo laikomi kaip vienos bylos įkalčiai. Ugniagesių žiniomis, šios medžiagos yra cheminiai reagentai.

15min fotoreporteris Vidmantas Balkūnas iš įvykio vietos pranešė, kad dėl specialiųjų tarnybų apgulties yra uždaryta nedidelė prie teismo esanti Aukų gatvė.

Lietuvos apeliacinio teismo pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene Vilma Budėnienė dėl šio įvykio penktadienį priešpiet skubiai išplatino pranešimą žiniasklaidai. Jame rašoma, kad Apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus raštinėje šiandien buvo pastebėta, jog prie bylos pridėta įrodymų dėžė yra sudrėkusi ir skleidžia specifinį cheminių medžiagų kvapą.

Ėmusis aiškintis aplinkybes, buvo nustatyta, kad byloje, kuri Lietuvos apeliaciniam teismui buvo perduota nagrinėti 2017 metais ir kurioje buvo spręstas įrodymų užtikrinimo klausimas, teismui buvo perduoti cheminiai reagentai, susiję su vandens valymo sritimi. Reagentai buvo supakuoti ir saugomi kartoninėje dėžėje. Teismas nedelsdamas kreipėsi į Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratoriją ir Visuomenės sveikatos centrą, kad būtų nustatyta, ar šie išsilieję reagentai nėra pavojingi žmonių sveikatai ir ar toliau gali būti saugomi teisme.

Institucijos suteikė informaciją, kaip veikti toliau, teismas skambino ir 112, atvyko gaisrinės, policijos, medicinos ekipažai. Aukštas, kuriame buvo reagentai, šiuo metu evakuotas, aplinkybės tiriamos.

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija ištyrimui paėmė oro mėginius.

Teismo atstovė V.Budėnienė popiet 15min pranešė, kad ugniagesiai gelbėtojai kartoninę dėžę su reagentais išsivežė. Medžiagos bus tiriamos.

Tuo metu teismo administracijos darbas dar liko sutrikęs. Mat patalpose tebėra jaučiamas specifinis, nemalonus, galimai sveikatai kenksmingų medžiagų kvapas. Teismo rūmuose buvo atidaryta daug langų, laukiama, kol kvapas išsisklaidys.

Penktadienio pavakarę atstovė V.Budėnienė pranešė, kad Lietuvos apeliaciniame teisme darbas tęsiamas toliau.

Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos neaiškios kilmės medžiagų (radinių), cheminių koncentracijų bei cheminių matavimų speciali komanda bei Nacionalinės visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Vilniaus departamento Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus specialistai informavo, kad Lietuvos apeliaciniame teisme gali būti tęsiamas darbas, išskyrus Civilinių bylų raštinę. Patalpos yra išvėdintos, imtasi specialiųjų priemonių. Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija ištyrimui paėmė oro mėginius.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min