TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos apeliacinio teismo pirmininkas klausimą dėl VAT pirmininko Artūro Šumsko veiklos perduoda spręsti teisėjų etikos sargams

Teisėjai
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Teisėjai
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos apeliacinio teismo (LApT) pirmininkas, patikrinęs Vilniaus apygardos teismo (VAT) pirmininko Artūro Šumsko administracinę veiklą, teikia Teisėjų etikos ir drausmės komisijai spręsti klausimą, ar nustatyti A. Šumsko veiklos trūkumai gali būti laikomi drausmės nusižengimu ir ar jam keltina drausmės byla.

Teisėjų etikos ir drausmės komisija yra vienintelė institucija, turinti teisę kelti drausmės bylas teismų pirmininkams.

Atlikus patikrinimą paaiškėjo, kad VAT nebuvo efektyviai užtikrinta aukšta pareigūnų profesinė kultūra ir darbo drausmė. Viena vertus, Vilniaus apygardos teisme siekiant užtikrinti tvarką ir drausmę buvo imtasi nemažai įvairių priemonių (įskaitant ir prevencines). Tačiau, anot išvadų, akivaizdu, kad šios priemonės nebuvo pakankamai veiksmingos ir dėl kai kurių formalaus pobūdžio, ir dėl fragmentiško taikymo.

Taigi nors formaliai ši VAT vidinio administravimo sritis yra organizuojama tinkamai, faktiškai taip nėra, ir už tai pirmiausiai yra atsakingas VAT pirmininkas Artūras Šumskas.

Tačiau, kaip minėta anksčiau, tai, ar šie A. Šumsko, kaip vidinio teismo administravimo subjekto, veiklos trūkumai gali būti laikomi Teismų įstatyme numatytu drausmės nusižengimu, už kurį teisėjas atsako drausmine tvarka, sprendžia Teisėjų etikos ir drausmės komisija, kuri vienintelė turi teisę iškelti drausmės bylas teismų pirmininkams.

Primename, kad VAT pirmininko vykdomos vidinio administravimo veiklos (vadovavimo Vilniaus apygardos teismo organizaciniam darbui) neeilinį tikslinį patikrinimą Lietuvos apeliacinio teismo pirmininkas Egidijus Žironas inicijavo 2011 m. kovo 24 d. įsakymu. Tokį sprendimą LApT pirmininkas priėmė reaguodamas į kovo 23 d. incidentą šiame teisme ir kilus abejonėms, ar šiame teisme tinkamai vykdomas vidinis administravimas aukštos teismo pareigūnų profesinės kultūros srityje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min