Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Lietuvos geležinkeliai“ – apie mistišką įvykį Tauragėje: žmogus „palindo“ po traukiniu

Tauragėje traukinio mašinistas manė partrenkęs žmogų
Arnoldo Vydmanto nuotr. / Tauragėje traukinio mašinistas manė partrenkęs žmogų
Šaltinis: 15min
0
A A

Sekmadienio vakarą Tauragėje įvyko keistas nutikimas, kurio paaiškinti dorai tuomet negalėjo net ir policija. Mašinistas buvo priverstas stabdyti traukinį, nes ant bėgių gulėjo vyras. Tačiau šis galiausiai dingo. Peržiūrėję vaizdo medžiagą, kurioje užfiksuotas įvykis, AB „Lietuvos geležinkeliai“ pateikė paaiškinimą, kas galėjo nutikti.

Liepos 23 d. apie 20.30 val. gautas pranešimas, kad prekinio traukinio, važiuojančio maršrutu Draugystė–Vaidotai–Lyda, mašinistas G.S. panaudojo staigųjį stabdymą, nes tarp bėgių (vėžės viduryje) gulėjo vyras, kuris į lokomotyvo garsinius signalus nereagavo.

Į įvykio vietą buvo iškviesti policijos pareigūnai, susirinko krūvelė smalsuolių, tačiau niekas tarp bėgių neva gulėjusio vyro neaptiko. Spėliota, galbūt tai – mašinisto nuovargio pasekmė. Tačiau visą šį įvykį matė ne jis vienas.

„Mašinisto kabinoje įvykio metu buvo du asmenys – traukinio mašinistas ir jo padėjėjas. Abu matė, jog guli vyras. Vaizdo įraše gulintis žmogus taip pat yra užfiksuotas. Nei mašinistas, nei jo padėjėjas prieš traukinį pakylančio ar pabėgančio žmogaus nematė, todėl spėjama, kad jis iš po traukinio išlindo tik šiam sustojus – kadangi žmogus gulėjo tarp bėgių, važiuojantis traukinys jo nekliudė“, – įvykio aplinkybes ėmė dėstyti „Lietuvos geležinkelių“ Komunikacijos departamento atstovė Novilė Aleksejevaitė.

Remiantis traukinio mašinisto paaiškinimu, sustojus traukiniui, traukinio mašinisto padėjėjas išėjo apžiūrėti sąstato ir patikrinti, ar nėra aukų. Tikrindamas, jis sutiko vyrą, panašų į asmenį, gulėjusį tarp bėgių. Pašalinis asmuo galimai buvo neblaivus, sunkiai orientavosi aplinkoje, kategoriškai neigė, kad jis gulėjo kelio viduryje.

„Vaizdą fiksuojanti kamera važiavusiame traukinyje buvo, tačiau šiuo įrašu pasidalinti negalime dėl asmens duomenų apsaugos. „Lietuvos geležinkelių“ darbuotojai peržiūrėjo vaizdo įrašą ir gali patikinti, jog jame aiškiai matyti vėžės viduryje gulintis žmogus“, – pabrėžė N.Aleksejevaitė.

Traukinio greitis iki to momento, kai mašinistas pamatė tarp bėgių gulintį pašalinį asmenį ir panaudojo staigųjį stabdymą, buvo 52 km/val. (tarpstotyje Tauragė–Viduklė nustatytas maksimalus leistinas greitis – 80 km/val.). Nustatytas ir traukinio stabdymo kelias – apie 300 m. Tariamojo įvykio vietoje jis prastovėjo 28 minutes ir kelionę tęsė toliau (sustojo 20.24 val., pajudėjo 20.52 val.). Traukinyje buvo 56 vagonai, visi jų – tušti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min