Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos ir Baltarusijos pasieniečiai sutriuškino tarptautinę nelegalų gabentojų grupuotę

Sulaikymas (vaizdas iš pasieniečių termovizoriaus)
VSAT nuotr. / Sulaikymas (vaizdas iš pasieniečių termovizoriaus)
Šaltinis: 15min
0
A A

Bendros Lietuvos valstybės sienos apsaugos tarnybos ir Baltarusijos valstybinio pasienio komiteto pareigūnų operacijos metu demaskuota ir sulaikyta gerai organizuota tarptautinė nusikalstama grupuotė. Ji iš Rusijos per Baltarusiją ir Lietuvą į Vakarų Europos šalis gabeno nelegalius migrantus.

Kaip rašoma Valstybės sienos apsaugos tarnybos pranešime, nusikaltėliai buvo griežtai pasiskirstę pareigomis, o nelegalų vedliai žinojo tik savo talkininkus, nesusitikinėdavo ir tiesiogiai nebendraudavo tarpusavyje. Visą nelegalų gabenimą koordinuodavo grupuotės lyderis – 34 metų Lietuvos pilietis, Šiaulių gyventojas. Jį VSAT operatyvininkai sulaikė.

Glaudžiai bendradarbiaujant Lietuvos VSAT ir Baltarusijos VPK operatyviniams padaliniams vasaros pabaigoje imta sekti Lietuvos, Baltarusijos ir Rusijos piliečių grupė, ieškojusi kanalų nelegalių migrantų gabenimui.

Rugpjūčio 16 ir 25 dienomis nusikaltėliai Varėnos rajone organizavo dviejų nelegalių migrantų grupių patekimą iš Baltarusijos į Lietuvos teritoriją.

Nelegalų vedliai Lietuvoje ir Baltarusijoje, neįtardami, jog jau yra sekami abiejų šalių pasieniečių, du kartus per sieną pervedė ir iš anksto paruoštiems vairuotojams perdavė 8 Afganistano piliečius. Nelegalai turėjo būti nugabenti į Lenkiją, iš kur, manoma, planavo tęsti kelionę į Vakarų Europą.

Iš anksto suderinę bendrą veiksmų planą, Lietuvos ir Baltarusijos pasieniečiai sekė, kaip nusikaltėliai ir vedliai neteisėtai pereina valstybės sieną, vėliau vyksta į Lietuvos gilumą. Taip siekta išaiškinti visas nelegalų gabenimo schemos grandis.

Minėtomis rugpjūčio dienomis Šalčininkų rajone neteisėtai valstybės sieną perėję nelegalūs migrantai ir jų vairuotojai buvo sekami visos kelionės metu. Tam panaudotos ir pačios moderniausios Lietuvos VSAT turimos techninės priemonės.

Pasieniečių sumanymas pavyko – abi nelegalų grupes ir jų vairuotojus Lazdijų rajone sėkmingai sulaikė VSAT pareigūnai. Turėdami informacijos apie sėkmingą nelegalų perėjimą per Lietuvos ir Baltarusijos sieną bei patekimą į Šengeno erdvę, nusikaltėlių vadeivos patikėjo, kad jų sukurtas slaptas kanalas veikia.

Rugsėjį Lietuvos ir Baltarusijos pasieniečiai jau turėjo informacijos, kad netrukus bus bandoma pergabenti trečią nelegalų grupę. Prie abiejų šalių sienos Šalčininkų rajone nusikaltėliams buvo surengta pasala.

Naktį iš rugsėjo 15-osios į 16-ąją specialios operacijos metu VSAT pareigūnai užfiksavo vedlio lydimą nelegalų grupę, kurią Lietuvos teritorijoje ketino pasitikti nusikaltėlių bendrininkas, atsakingas už migrantų gabenimą šioje šalyje ir toliau į Vakarus.

Vedliams apsikeitus sutartinais signalais ir nelegalams jau einant per sieną, pradėti sulaikymo veiksmai. Lietuvos pasieniečiai įvykio vietoje sučiupo vieną vedlį, Lietuvos pilietį, ir jo vairuotoją. Baltarusijos pareigūnai čia pat, tačiau jau savo teritorijoje, sulaikė penkis afganistaniečius nelegalus ir jų vedlį rusą.

Tuo pat metu kita operacijoje dalyvavusi VSAT operatyvininkų grupė Šiauliuose sulaikė 34 metų šio miesto gyventoją, nusikalstamos grupuotės lyderį, organizavusį nelegalų gabenimo schemą. Pasieniečiai sučiupo dar du jo parankinius, koordinavusius neteisėtą užsieniečių gabenimą.

Iš viso abiejų šalių pasieniečiai sulaikė 13 nelegalių migrantų iš Afganistano ir 11 asmenų, organizavusių, koordinavusių ir vykdžiusių neteisėtą užsieniečių gabenimą per Lietuvos ir Baltarusijos teritorijas.

Tris Šiauliuose sulaikytus lietuvius bei Varėnos rajone įkliuvusį vedlį Lazdijų rajono apylinkės teismas leido suimti mėnesiui.

Operacijos metu Lazdijų rajone VSAT pareigūnai taip pat sulaikė Kirgizijos pilietį, atsakingą už nelegalų gabenimą Lenkijoje. Jis suimtas trims mėnesiams.

Dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo ir neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną bei šios veikos organizavimo VSAT pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Jį atlieka speciali grupė, sudaryta iš  VSAT Kriminalinių procesų kontrolės organizavimo valdybos, Lazdijų rinktinės ir Pakrančių apsaugos rinktinės pasieniečių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min