Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje – sėkmingos nelegalų gaudynės

Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus rajone Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnų užklupta nelegalų grupė mėgino sprukti, tačiau po gaudynių bei įspėjamųjų šūvių buvo sulaikyta ir grąžinta Baltarusijos pareigūnams.

Penktadienį VSAT Vilniaus rinktinės Specialiosios paskirties būrio ir Operatyvinės veiklos skyriaus pareigūnai bei Lavoriškių užkardos pasieniečiai kartu su kolegomis iš Baltarusijos Smorgonių pasienio grupės surengė sėkmingą nelegalių migrantų sulaikymo operaciją.

Koordinuojant abiejų šalių pareigūnų veiksmus bei keičiantis informacija, miškingoje Vilniaus rajono vietovėje netoli Vitkiškių kaimo VSAT pareigūnai užklupo penkių vyrų grupę, kuri, manyta, buvo neteisėtai perėjusi Lietuvos ir Baltarusijos sieną. Pažeidėjai, išvydę uniformuotus pasieniečius, pasklido į skirtingas pusės ir pamėgino pasislėpti miško masyve.

Persekiojimo metu specialiojo pasieniečių būrio pareigūnas iš tarnybinio pistoleto paleido devynis šūvius į orą. Bėglių paieškai buvo pasitelkti ir kinologai su tarnybiniais šunimis.

VSAT pareigūnams pavyko sučiupti visus penkis nuo jų sprukusius asmenis. Neoficialiais duomenimis, sulaikytųjų yra ir Baltarusijos teritorijoje.

Netrukus išsiaiškinta, kad visi Lietuvos pusėje sulaikyti asmenys yra Rusijos piliečiai. Vyrų amžius – nuo 19 iki 33 metų. Pažeidėjai su savimi turėjo jų tapatybes patvirtinančius dokumentus, taip pat nešėsi kuprines su asmeniniais daiktais bei drabužiais. Kiekvienas vyras turėjo nuo tūkstančio iki kelių tūkstančių eurų.

Nustatyta, kad Baltarusijos ir Lietuvos sieną ši pažeidėjų grupė neleistinoje vietoje perėjo ties Vilniaus rajono Baravykinės kaimu. Čia aptikti jų palikti pėdsakai.

Manoma, kad Rusijos piliečiai per Lietuvą ketino vykti į kurią nors Vakarų Europos valstybę ir ten nelegaliai apsistoti.

Tą pačią dieną valstybės sienos pažeidimo vietoje įvyko VSAT Vilniaus rinktinės ir Baltarusijos Smorgonių pasienio grupės pareigūnų susitikimas. Jo metu visi Lietuvos teritorijoje sulaikyti asmenys buvo perduoti kaimyninės šalies pareigūnams.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min