Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos kaliniai telefonu aukų randa net Baltarusijoje: apmulkino 10 Minsko gyventojų

Minskas, gegužės 9
Minskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Kalėjimų departamento kriminalinės žvalgybos pareigūnai, bendradarbiaudami su kitų teisėsaugos institucijų pareigūnais, nustatė asmenis, dėl kurių nusikalstamos veikos nukentėjo daugiau nei 10 Minsko gyventojų, kurių nuostolis vertinamas apie 20 tūkst. JAV dolerių (apie 18 tūkst. eurų). Iš viso iš asmenų bandyta išvilioti apie 60 tūkst. JAV dolerių (apie 54 tūkst. eurų).

Laisvės atėmimo vietų įstaigose esantys asmenys internetiniuose telefonų kataloguose ieškodavo Minsko gyventojų telefonų numerių ir skambindavo visiems iš eilės, iki kol prisiskambindavo senyvo amžiaus žmonėms. Atsiliepusiuosius sukčiai mulkindavo pagal jau įprastą scenarijų: apsimesdami į bėdą patekusiu giminaičiu ir už pagalbą tvarkant reikalus padėkos prašančiu milicijos pareigūnu.

Kai vieni sukčiai mulkino potencialias aukas, už durų jau tykojo bendrai, vadinamosios „kojos“, kurie atvykdavo į Minską, pasinaudoję Baltarusijos Respublikos įstatymu dėl bevizio režimo keliaujantiems lėktuvu užsienio šalių piliečiams. Sulaukę bendrininkų skambučio iš Lietuvos, „kojos“ per kelias minutes atvykdavo pas auką ir pasiimdavo sutartą pinigų sumą.

Užkardžius šią nusikalstamą veiką, kai pinigų atvykdavo atsiimti nusikaltėlių bendrininkai, šie nenurimo. Telefoniniai sukčiai ir toliau bandė mulkinti patiklius baltarusių senolius, tik sutardavo, kad atlygis už tariamą pagalbą bus pervedamas į Lietuvoje gyvenančių asmenų bankų sąskaitas.

Asmenys, vykdę šiuos nusikaltimus, Baltarusijos Respublikos yra nustatyti, jų nusikalstama veika yra sustabdyta.

2016 metais pareigūnams pavyko užkardyti telefoninio sukčiavimo atvejus Izraelyje.

Šiuo metu laisvės atėmimo vietų įstaigose yra 6 740 asmenų, pažymima mūsų šalies Kalėjimų departamento atstovų antradienį paviešintame pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min