Net 700 filmų žiūrėkite nemokamai. ŽMONĖS Cinema
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Lietuvos keliuose – dviejų jaunuolių žūtys, pranešama apie stiprinamą kontrolę

Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, nuo penktadienio iki ketvirtadienio (rugpjūčio 17–23 d.), šalies keliuose įvyko 75 eismo įvykiai, sužeista 90 žmonių. Eismo įvykiuose žuvo du automobilių keleiviai: po susidūrimo su kitu automobiliu, apvirtus automobiliui, Molėtų rajone žuvo 22 metų vaikinas, po susidūrimo su laukiniu gyvūnu, apvirtus automobiliui eismo įvykio Kupiškio rajone žuvo 20 metų mergina. Pernai per tą patį laikotarpį keliuose įvyko 66 eismo įvykiai, žuvo 4 žmonės, buvo sužeisti 76 žmonės.
Į avariją pateko penki šauktiniai
Į avariją pateko penki šauktiniai / 15min skaitytojo Aurimo nuotr.

Kaip praneša Lietuvos kelių policijos tarnyba, tarp sužeistųjų šios savaitės įvykiuose daugiausia buvo transporto priemonių vairuotojų – 38, ir keleivių – 24. Nukentėjo 14 dviračių vairuotojų, 11 motociklų vairuotojų ir 3 keleiviai, 4 mopedų vairuotojai ir 1 keleivis. Taip pat sužeista 14 pėsčiųjų, iš kurių 7 buvo partrenkti pėsčiųjų perėjose.

Eismo nelaimėse per savaitę nukentėjo 19 nepilnamečių, tarp kurių daugiausia buvo dviračių vairuotojų – 5, taip pat sužeisti 4 automobilių keleiviai, 3 pėstieji, 3 mopedų vairuotojai ir 1 keleivis, 2 motociklų vairuotojai ir 1 keleivis.

Šiais metais, iki rugpjūčio 23 d. imtinai, mūsų keliuose eismo įvykiuose žuvo 108 žmonės, t. y. 10 (8,47 proc.) mažiau negu pernai per tą patį laikotarpį. Daugiausia žuvo vairuotojų – 42 ir pėsčiųjų – 41. Pėsčiųjų perėjose transporto priemonių buvo partrenkti ir žuvo 11 pėsčiųjų. Tarp žuvusių vairuotojų – 10 asmenų, kurie vairavo motociklus. Eismo nelaimės nusinešė ir 19 keleivių bei 7 dviračių vairuotojų gyvybes. Tarp žuvusiųjų – 4 nepilnamečiai (2 vairuotojai, 1 keleivis, 1 pėsčiasis).

Pagrindinės 5 savaitės eismo įvykių priežastys:

  • nepraleidimas važiavimo pirmenybę turinčios transporto priemonės, susidūrimai sukant į kairę – 15 atvejų;
  • saugaus atstumo nesilaikymas – 12 atvejų;
  • saugaus važiavimo greičio nepasirinkimas arba leistino greičio viršijimas – 11 atvejų;
  • manevravimo taisyklių pažeidimas – 8 atvejai;
  • pėsčiųjų nepraleidimas pėsčiųjų perėjose – 7 atvejai.

Pirminiais duomenimis, neblaivūs vairuotojai sukėlė 33 eismo įvykius, 8 tokiuose įvykiuose buvo sužeista 10 žmonių. Per savaitę policijoje buvo užregistruoti 338 techniniai eismo įvykiai, kuriuose žmonės nenukentėjo.

Rugpjūčio 17–23 dienomis pareigūnai keliuose nustatė 243 neblaivius vairuotojus, pradėjo 115 ikiteisminių tyrimų dėl transporto priemonių vairavimo, kai nustatytas vairuotojų girtumas viršijo 1,5 promilės. Buvo išaiškinti 23 pavojingo ir chuliganiško vairavimo atvejai, 178 asmenys, vairavę transporto priemones, neturėdami tam teisės. Nustatyti 629 pėsčiųjų ir dviračių vairuotojų Kelių eismo taisyklių pažeidimai, 189 neblaivūs dviračių vairuotojai.

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad nuo rugpjūčio 24 d. šalies keliuose bus vykdoma sustiprinta privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų) naudojimo kontrolė, vaikų vežimo automobiliuose tvarkos kontrolė, taip pat sustiprintas dėmesys pėsčiųjų saugumui – vykdomas pėsčiųjų ir dviračių vairuotojų (jų keleivių) eismo saugumo užtikrinimas ir kontrolė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius