TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos pasieniečiai ir Švedijos policininkai demaskavo vogtus motociklus gabenusį panevėžietį

Motociklai
VSAT nuotr. / Motociklai
Šaltinis: 15min
0
A A

Lazdijų rinktinės pasieniečiai sulaikė panevėžietį, mikroautobusu gabenusį tris, įtariama, užsienyje pavogtus krosinius motociklus. Kad jie esą įsigyti legaliai, vairuotojas mėgino įrodyti pateikdamas suklastotas pirkimo sutartis, tačiau buvo demaskuotas Lietuvos ir Švedijos teisėsaugininkams operatyviai pasikeitus informacija.

Kaip rašoma Valstybės sienos apsaugos tarnybos pranešime, ketvirtadienį VSAT Lazdijų rinktinės Kalvarijos užkardos pasieniečiai Kalvarijos savivaldybėje, kelyje Suvalkai – Marijampolė, patikrinti sustabdė mikroautobusą „Ford Transit“ lietuviškais numeriais.

Iš Lenkijos į Lietuvą įvažiavusią transporto priemonę vairavęs 32 metų Panevėžio gyventojas pateikė įtarimo nekeliančius asmens bei automobilio dokumentus.

Pasieniečiai, patikrinę mikroautobusą, jame aptiko tris sportinius kroso motociklus – du „Yahama“ ir vieną „KTM“. Tokiems motociklams valstybiniai registracijos numeriai neišduodami. Mikroautobuso vairuotojas VSAT pareigūnams pateikė pirkimo sutartis, neva liudijančias, kad motociklai pirkti iš vienos Švedijos bendrovės.

Šie dokumentai neįtikino nekart su panašiais įtartinų prekių ir daiktų gabentojais susidūrusių Kalvarijos užkardos pasieniečių.

Informaciją nutarta operatyviai patikrinti tarnybiniais kanalais – Lazdijų rinktinės pareigūnai kreipėsi į kolegas Pakrančių apsaugos rinktinėje, kurioje veikia Nacionalinis jūros sienos apsaugos koordinavimo centras. Jame dirbantys pasieniečiai palaiko tiesioginį ryšį su valstybių, besiribojančių su Baltijos jūra, teisėsaugininkais, o per juos – ir su kolegomis kitose šalyse.

Šįkart uostamiesčio pasieniečių buvo paprašyta patikrinti informaciją apie motociklų pirkimo sutartyse nurodytą Švedijos bendrovę ir, esant galimybei, palyginti dokumentus.

Pakrančių apsaugos pareigūnai tuoj pat susisiekė su Švedijos kriminaline policija ir paprašė duomenų apie motociklų prekiautojus bei tris Lietuvoje sulaikytus krosinius motociklus.

Švedijos Blekingės regiono kriminalinė policija veikė greitai – netrukus VSAT pareigūnams atsakė, kad pirkimo sutartyse nurodyta įmonė nei „Yamaha“, nei „KTM“ markių krosiniais motociklais neprekiauja ir nėra niekada pardavinėjusi naudotų motociklų. Švedai patvirtino, kad panevėžiečio pateiktų pirkimo sutarčių blankai bei ant jų esantys antspaudai yra visiškos klastotės.

To visiškai pakako, kad Kalvarijos pasieniečius apgauti mėginęs ir neva legaliai įsigytus motociklus gabenęs panevėžietis atsidurtų areštinėje.

VSAT duomenimis, šis vyras anksčiau yra turėjęs problemų su Vokietijos Kylio miesto policija, kur taip pat buvo sulaikytas gabenantis, įtarta, įvairius vogtus daiktus.

Dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo VSAT Lazdijų rinktinės pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Panevėžiečio mikroautobusas ir juo gabenti trys motociklai saugomi Kalvarijos užkardoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min