15min be reklamos
2022 11 28, 17:42

Lietuvos pasieniečiai nutraukė penkių rusų kelionę ir grąžino juos į Baltarusiją

Raigardo kontrolės punkte pasieniečiai į Lietuvą neįleido lengvojo automobilio keleivių, penkių Rusijos piliečių, kurie VSAT pareigūnams pateikė, įtariama, suklastotus leidimus gyventi Vokietijoje.
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / VSAT nuotr.

Šeštadienį vakare VSAT Varėnos pasienio rinktinės Druskininkų pasienio užkardos pareigūnai Raigardo pasienio kontrolės punkte tikrino iš Baltarusijos į Lietuvą važiavusį automobilį „Toyota Corolla“. Šia transporto priemone su vokiškais registracijos numeriais vyko vairuotojas ir penki keleiviai.

Tojotos vairuotojo 43-ejų Rusijos piliečio, turinčio leidimą gyventi Vokietijoje, asmens dokumentai buvo tvarkingi. Be priekaištų taip pat buvo kartu važiavusių jo tautiečių, 21-erių, 34-erių ir 38-erių vyrų bei dviejų nepilnamečių pasai. Tačiau įtarimų pasieniečiams sukėlė jų pateikti leidimai nuolat gyventi Vokietijoje.

Nustatyta, kad vokiški dokumentai, kaip įtariama, – visiškos klastotės. Priešingu atveju rusų buvimas Šengeno erdvėje būtų teisėtas. Užsieniečiai buvo informuoti, kad kelionės tęsti nebegalės.

Pasieniečiai atliko tokiais atvejais įprastus formalumus – Rusijos piliečiams surašė ir įteikė atsisakymus leisti atvykti į Lietuvą. Vokiškos klastotės iš rusų buvo paimtos, jie visi tą pačią dieną grąžinti į Baltarusiją.

Automobilį vairavusiam Rusijos piliečiui VSAT pareigūnai leido vykti toliau, tačiau tokia teise jis nepasinaudojo. Su neįleistais tautiečiais jis grįžo į Baltarusiją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min