Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos pasieniečiams įkliuvo gruzinas, kurio svajonių šalis yra Lenkija

Raigardo kontrolės punktas
VSAT nuotr. / Raigardo kontrolės punktas
Šaltinis: 15min
0
A A

Druskininkų pasieniečiai parodė duris aštuoniems vizų neturėjusiems gruzinams ir armėnei. Lietuvos pasieniečiams įkliuvo ir gruzinas, 15 kartų bandęs patekti į Lenkiją.

Druskininkų pasieniečiai neleido į Lietuvą įvažiuoti aštuoniems Gruzijos piliečiams ir vienai armėnei, kurie neturėjo vizų. Vienas iš šių gruzinų net 15 kartų taip bandė patekti į Lenkiją.

Sekmadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos rinktinės Druskininkų užkardos pasieniečiai Raigardo kontrolės punkte tikrino maršrutiniu autobusu Gardinas – Druskininkai į Lietuvą vykusių keleivių dokumentus. Paaiškėjo, kad viena Armėnijos ir aštuoni Gruzijos piliečiai bandė į šalį patekti neturėdami Šengeno vizų. Armėnei – 62-eji.

Suaugusiems gruzinams – nuo 19-os iki 57-erių, tarp jų buvo trys moterys. Kartu vyko ir gruzinas paauglys.

Druskininkų pasieniečiai šiuos užsieniečius išlaipino iš autobuso ir apklausė tarnybinėse Raigardo punkto patalpose. Paaiškėjo, kad vienas Gruzijos pilietis taip be vizos net 15 kartų bandė įvažiuoti į Lenkiją, bet vis būdavo neįleidžiamas šios šalies pasieniečių. Ir kiti Raigarde išlaipinti gruzinai į Lenkiją nesėkmingai bandė patekti po kelis kartus.

Druskininkų užkardos pareigūnai atliko visus tokiais atvejais būtinus formalumus dėl asmenų neįleidimo į šalį. Tą pačią dieną gruzinai ir armėnė buvo įsodinti į maršrutinį autobusą Druskininkai – Gardinas ir grąžinti į Baltarusiją.

Iš viso šiemet pasieniečiai neleido į Lietuvą įvažiuoti 2 845 užsieniečiams, pasakojama VSAT Viešųjų ryšių skyriaus viršininko Giedriaus Mišučio pirmadienį paviešintame pranešime.

Dažniausia to priežastis – vizos neturėjimas, dėl kurio Šengeno erdvės durys užsivėrė 1 160 asmenų. Kitos dažnai pasitaikančios priežastys buvo patikslinančių duomenų nepateikimas, negaliojantys kelionės dokumentai, lėšų pragyvenimui neturėjimas, vykimas su netvarkingais transporto priemonės dokumentais ar jų neturėjimas.

Iš visų neįleistųjų pagal pilietybes daugiausiai buvo Rusijos (1 338) ir Baltarusijos (1 113) piliečių. Taip pat VSAT pareigūnai neįsileido 130 Gruzijos, 55 Ukrainos, 43 Armėnijos ir dar 26 valstybių piliečių bei 7 asmenų be pilietybės.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min