Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos pasieniečių keturkojės Taros grobis – 10 vietnamiečių

Įtariamųjų sulaikymas
Valstybės sienos apsaugos tarnybos nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: nelegalai iš Vietnamo mūsų šalyje sulaikomi nuolat
Šaltinis: 15min
0
A A

Švenčionių rajone sulaikyta nelegaliai į Lietuvą patekusių vietnamiečių grupė.

Švenčionių rajone sulaikyta neteisėtai valstybės sieną iš Baltarusijos perėjusi ir Lietuvos teritorijoje pakrikusi dešimties vietnamiečių grupė. Sulaikymo metu pasižymėjo keturkojė pasieniečių veteranė – 10 metų belgų aviganė Tara. Paieškai buvo panaudotas ir pasieniečių sraigtasparnis.

Sekmadienį ryte Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Ignalinos rinktinės Pavoverės užkardos pareigūnai ties Švenčionių rajono Bielkiškės kaimu sulaikė keliu Švenčionys – Vilnius ėjusį įtartiną asmenį. Šis pasieniečiams pateikė Vietnamo piliečio pasą ir gestais parodė, kad ties šiauriau esančiu Daumilų kaimu yra ir daugiau jo tautiečių.

Sienos su Baltarusija ruožą tikrinę VSAT pareigūnai netrukus aptiko grupės asmenų pėdsakus, vedančius iš Baltarusijos į Lietuvą. Už kelių šimtų metrų Lietuvos gilumoje pėdsakai ėmė eiti skirtingomis kryptimis. Manoma, kad čia pažeidėjai pakriko.

Paieškai buvo pasitelkti Ignalinos rinktinės Specialiosios paskirties užkardos pasieniečiai, į orą pakeltas VSAT Aviacijos rinktinės sraigtasparnis „Eurocopter“. Apie sienos pažeidimą Ignalinos rinktinės pareigūnai pranešė kolegoms iš Baltarusijos Smurgainių būrio. Šukuojant aplinkines vietoves pasižymėjo tarnybinė pasieniečių belgų aviganė Tara. 10 metų šuo už maždaug 100 metrų nuo kelio Švenčionys – Vilnius susekė pasislėpusių asmenų grupę. Šie penki sulaikytieji prisistatė Vietnamo piliečiais.

Dar du dokumentų neturėjusius ir vietnamiečiais prisistačiusius vyrus sekmadienį vidurdienį sulaikė Švenčionių rajono policijos komisariato pareigūnai. Užsieniečiai užklupti Pabradės autobusų stotyje. Jie buvo perduoti VSAT pareigūnams.

Vėliau policininkams įkliuvo ir dar vienas vietnamietis, kuris, manoma, taip pat perėjo valstybės sieną kartu su tądien sulaikytų tautiečių grupe. Šis užsienietis buvo sulaikytas Švenčionių rajono Cirkliškio kaime. Jis irgi perduotas pasieniečiams.

Pirminių paklausų metu paaiškėjo, kad sulaikytųjų amžius yra nuo 18 iki 35 metų. Tik trys vietnamiečiai turėjo asmens dokumentus. Nelegaliai į Lietuvą patekusius užsieniečius VSAT pareigūnai uždarė į areštinę. Dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo Ignalinos rinktinės pasieniečiai pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Pirmadienį ryte Pavoverės užkardos pareigūnai Švenčionių rajono Belkiškės kaimo prieigose, pamiškėje, sulaikė dar vieną dokumentų neturėjusį užsienietį. Su juo susikalbėti nepavyko, tačiau manoma, kad šis asmuo irgi yra iš sieną neteisėtai perėjusių vietnamiečių grupės. Pirmadienį priešpiet belaukiant atvykstančio vertėjo užsienietis laiką leido Pavoverės užkardos laikino sulaikymo kameroje, pasakojama VSAT Viešųjų ryšių skyriaus viršininko Giedriaus Mišučio pirmadienį paviešintame pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min