Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 17d. 21:09

Lietuvos pataisos įstaigų profesinės sąjungos vadovo veiklą tiria prokuratūra

Tadas Cijūnaitis
Lietuvos Respublikos Seimo archyvas / Tadas Cijūnaitis

Vilniaus miesto apylinkės prokuratūroje atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl Lietuvos pataisos įstaigų profesinės sąjungos pirmininko Tado Cijūnaičio galimai nusikalstamos veiklos.

Portalas pareigunai.lt skelbia, kad 27 pataisos įstaigų pareigūnai į prokurorus buvo priversti kreiptis po to, kai paaiškėjo, kad profesinės sąjungos, kuriai jie priklausė ir kas mėnesį mokėjo nario mokestį, vadovas T.Cijūnaitis, nepasirūpino profesinės sąjungos narių teisine gynyba.

Anot vieno šios profesinės sąjungos buvusio nario Rišard Volčak, pareigūnai tikėjosi, kad profesinės sąjunga gins jų teises, kadangi skelbėsi teikianti teisines ir kitokias paslaugas.

Pasak R.Volčak, kai 2010 metais prireikė kreiptis į teismą dėl nesumokėtos darbo užmokesčio dalies grąžinimo, pareigūnai neabejodami tai padaryti paprašė profesinės sąjungos pirmininko T.Cijūnaičio. Jis įsipareigojo paruošti ieškinius ir atstovauti pareigūnų teises administracinėse bylose teisme.

Pareigūnai pristatė T.Cijūnaičiui visus būtinus dokumentus ir vylėsi, kad dokumentui kartu su ieškiniu  nukeliaus į teismą. Jie laukė pranešimo iš teismo, kada bus nagrinėjama jų byla. Kai apie bylas paklausdavo T.Cijūnaičio, jis tik guodė, kad ieškiniai teisme ir reikia laukti savo eilės. Kai pareigūnai patys nuėjo į Vilniaus apygardos administracinio teismo raštinę pasiteirauti dėl teismo datos, čia sužinojo, kad jų ieškiniai iš viso nebuvo paduoti.

Pasak pareigunai.lt, T.Cijūnaitis kaltės kratėsi, jis profesinės sąjungos nariams teisinosi, kad viską padarė, o ieškiniai pasimetė pašte. Po to profesinės sąjungos pirmininkas ėmė vengti susitikimų.

Nevilties apimti pareigūnai kreipėsi į Nacionalinį pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimą, tapo vienos iš šio susivienijimo profesinių sąjungų nariais. Jiems šios profesinės sąjungos teisininkai padėjo parengti reikiamus dokumentus teismui dėl nesumokėtos darbo užmokesčio dalies grąžinimo, tačiau ieškiniai buvo atmesti dėl senaties termino.

Anot pareigūnų, dėl T.Cijūnaičio apgaulės, jie patyrė nemažus finansinius nuostolius. Jie įtaria, kad Lietuvos pataisos įstaigų profesinė sąjunga galimai veda melagingą buhalterinę apskaitą, o T.Cijūnaitis piktnaudžiauja savo kaip vadovo įgaliojimais, švaisto lėšas bei jas naudoja ne pagal paskirtį.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min