Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 27d. 08:57

„Lietuvos ryto“ krepšininkas Steponas Babrauskas nepakluso policijai – sustabdytas pareigūnų atsikalbinėjo ir išvažiavo

Steponas Babrauskas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Steponas Babrauskas

Sostinės krepšinio komandos žaidėjas Steponas Babrauskas stojo prieš teismą, nes prie vairo nevykdė teisėtų policininkų reikalavimų.

Ketvirtadienio ankstų rytą Vilniaus miesto apylinkės teismas atvertė administracinio teisės pažeidimo bylą, kurioje „Lietuvos ryto“ krepšininkas Steponas Babrauskas kaltinamas nepaklusęs policijai.

Sportininkas kaltinamas tiesiog nusispjovęs į tai, ką jam nurodė pareigūnai, užvedęs variklį ir savavališkai išvažiavęs iš patikrinimo vietos. Policijos ekipažui vairuotoją teko vytis ir stabdyti iš naujo. Tačiau net ir pakartotinai sustabdytas S.Babrauskas policininkų nurodymų neklausė.

Bylos duomenimis, vasario pabaigoje vieną vidurdienį 29 metų S.Babrausko vairuojamą automobilį pareigūnai sustabdė sostinės pakraštyje, Žarijų gatvėje. Krepšininkas keliavo su šeima: žmona ir dviem mažamečiais vaikais.

Teisėjai Aivai Survilienei teks išsiaiškinti, kokiomis aplinkybėmis ir dėl kokių priežasčių vairuotojas susiriejo su patruliais.

Tačiau kol kas situacija tokia: sportininkas kaltinamas tiesiog nusispjovęs į tai, ką jam nurodė pareigūnai, užvedęs variklį ir savavališkai išvažiavęs iš patikrinimo vietos. Policijos ekipažui vairuotoją teko vytis ir stabdyti iš naujo. Tačiau net ir pakartotinai sustabdytas S.Babrauskas policininkų nurodymų neklausė.

Už tokį elgesį pagal Administracinių teisės pažeidimų kodekso 187 str. 2 d. krepšininkui gresia bauda ar net areštas: pareigūno teisėto nurodymo ar reikalavimo nevykdymas, taip pat jo garbės ir orumo įžeidimas, reiškiamas žodžiu ar kūno gestais, įžeidžiančiu elgesiu, kibimu ar kitokiu elgesiu, užtraukia baudą nuo trijų šimtų iki penkių šimtų litų arba administracinį areštą nuo penkiolikos iki trisdešimties parų.

VIDEO: 15min.lt - Steponas Babrauskas teisme

Ketvirtadienį teismas šios bylos išnagrinėti negalėjo, nes su advokatu į posėdį atvykęs S.Babrauskas pareiškė kategoriškai nesutinkantis su jam mestais kaltinimais. Krepšininko gynėjas pateikė teisėjai prašymą kitame posėdyje apklausti S.Babrausko sutuoktinę.

Teismas paskelbė bylos nagrinėjime pertrauką, o į kitą posėdį bus kviečiama ne tik Raminta Babrauskienė, bet ir tiesiogiai su krepšininku incidento vietoje bendravę policininkai.

Nei prieš posėdį, nei po jo vairuotojas nesutiko plačiau pakomentuoti įvykio žiniasklaidai. Žurnalistams rūsčiai nusiteikęs sportininkas tik žadėjo, kad jie viską išgirs bylos nagrinėjimo metu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

01:28
15:57

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min