TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos sieną liepą nelegaliai kirto net 51 vietnamietis

Įtariamųjų sulaikymas
Valstybės sienos apsaugos tarnybos nuotr. / Įtariamųjų sulaikymas
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai pastaruoju metu fiksuoja nerimą keliančią tendenciją – neregėtai išaugo sulaikytų sienos pažeidėjų iš Vietnamo skaičius.

Vien liepą pasieniečiams įvairiose Lietuvos vietose įkliuvo 51 vietnamietis. Dar 35 migrantus iš šios Azijos valstybės savo šalyje sulaikė ir į Lietuvą grąžino Lenkijos pareigūnai, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba.

Toks staigus vietnamiečių migrantų antplūdis per vieną mėnesį fiksuojamas pirmą kartą. Pavyzdžiui, praėjusiais metais, sausio-gruodžio mėnesiais, Lietuvos pasieniečiai iš viso buvo sulaikę 80 Vietnamo piliečių.

Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje susidariusi situacija šią savaitę aptarta ir neplaniniame abiejų šalių atsakingų pareigūnų susitikime, kuriame dalyvavo kriminalinės žvalgybos veiklą kuruojantis VSAT vado pavaduotojas Antanas Montvydas ir Baltarusijos valstybinio pasienio komiteto pirmininko pirmasis pavaduotojas Igoris Butkevičius.

Pastebima, kad migrantai iš Vietnamo, skirtingai nei savarankiškai keliaujantys gruzinai, per valstybės sieną mėgina prasmukti gerai organizuotomis grupėmis. Jas lydi apylinkėse besiorientuojantys vedliai, Baltarusijos ir Lietuvos pasienio vietovėse užsieniečių laukia parengtos transporto priemonėmis, kuriomis jie gabenami Lenkijos link.

Vilniuje pareigūnams vienu metu įkliuvo 8 vietnamiečiai ir du juos gabenę kirgizai.

Liepą Švenčionių rajone VSAT pareigūnai iš viso sulaikė keturias vietnamiečių grupes, kurių kiekvienoje buvo po 6-8 žmones. Taip pat įkliuvo juos gabenę rusas bei lenkas. Visi šie valstybės sienos pažeidimai fiksuoti VSAT Ignalinos rinktinės Pavoverės užkardos atsakomybės ruože.

Dar 18 Vietnamo piliečių ir juos gabenusius tris lietuvius bei du kirgizus paskutinėmis liepos dienomis prie sienos su Lenkija sulaikė Lazdijų rinktinės pasieniečiai. Vilniuje pareigūnams vienu metu įkliuvo 8 vietnamiečiai ir du juos gabenę kirgizai.

Vienas šio VSAT padalinio pareigūnų persekiotas automobilis, kuriuo gabenti vietnamiečiai, įvažiavo į Lenkijos teritoriją, tačiau už 6 kilometrų buvo sulaikytas kaimyninės šalies Rutka-Tartak užkardos pasieniečių.

Tačiau turima žinių, jog ne visi šalyje įkliuvę migrantai į Lietuvą pateko per sieną su Baltarusija. Pasieniečių kriminalinė žvalgyba išsiaiškino, jog dalis užsieniečių buvo įvežti iš Latvijos arba savavališkai išvyko iš Pabėgėlių priėmimo centro Rukloje, kur jie laikinai apgyvendinami kaip nelydimi nepilnamečiai.

Pasieniečių kriminalinės žvalgybos duomenimis, tarptautinis organizuotas nusikalstamas susivienijimas savo veiklą keliais kanalais koordinuoja iš Rusijos bei Lenkijos.

Absoliuti dauguma įkliuvusių pažeidėjų neturi jokių dokumentų, įrodančių teisėtą jų atvykimą ir buvimą Šengeno zonoje. Tik keletas sulaikytųjų pateikė savo vardais išduotus vietnamiečių pasus, kuriuose buvo negaliojančios rusiškos vizos.

Pirminių apklausų metu išsiaiškinta, jog galutinis tokių Vietnamo piliečių kelionių tikslas – Vakarų Europa. Kai kurie užsieniečiai teigė dirbę statybose Rusijoje, tačiau vėliau dėl mažo užmokesčio ir asmeninių priežasčių nusprendė išvykti.

Nelegali vieno vietnamiečio kelionė iš gimtinės į pasirinktą Vakarų Europos valstybę jam kainuoja nuo 8 iki 12 tūkstančių JAV dolerių.


Anot pasieniečių analitikų, daugelio nusikalstamų veikų statistika pasienyje svyruoja nežymiai, tačiau pastaruosius trejus metus pastebima savotiška sezoniškumo tendencija – liepos-rugsėjo mėnesiais padaugėja pažeidimų, susijusių su nelegalia migracija.VSAT duomenimis, nelegali vieno vietnamiečio kelionė iš gimtinės į pasirinktą Vakarų Europos valstybę jam kainuoja nuo 8 iki 12 tūkstančių JAV dolerių.

Šiemet per septynis mėnesius pasieniečiai sulaikė 139 migrantus iš Vietnamo. Jau dabar tai yra daugiau nei per visus 2012-uosius, kuomet įkliuvo 123 minėtos Azijos valstybės piliečiai. Iki šiol būtent 2012-aisiais VSAT pareigūnai buvo sulaikę daugiausiai vietnamiečių.

Pernai per visus metus įvairiuose Lietuvos vietose įkliuvo 80 vietnamiečių, o štai per penkerius metus, 2007 – 2011-aisiais, sulaikytų Vietnamo piliečių skaičius neviršijo nė 40 asmenų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min