2016-09-27 09:05

Linksmojoje gatvėje Vilniuje – liūdniausias įvykis Vilniaus teisėjui: įpūtė 1,86 prom.

Sostinės pakraštyje sekmadienį per pietus sulaikytas automobilis „Mazda 626“, kurį neblaivus vairavo, kaip paaiškėjo vėliau, Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Valerijus Paškevičius. Apie teisėjo sulaikymo aplinkybes antradienį išsamiau informuoja policija.
Bylą nagrinėjantis teisėjas
Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Valerijus Paškevičius / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Rugsėjo 25 d. apie 14 val. Vilniuje, Linksmojoje g. Naujosios Vilnios rajone, buvo sustabdytas automobilis „Mazda 626“, kurį vairavo neblaivus (1,86 prom. alkoholio) Valerijus Paškevičius.

Kaip antradienį praneša Policijos departamentas, tik rugsėjo 26 d. paaiškėjo, kad vairuotojas yra Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas (g. 1967 m.).

Pirmadienį prezidentė Dalia Grybauskaitė jau kreipėsi į Teisėjų tarybą dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjo V.Paškevičiaus atleidimo iš pareigų jam pažeminus teisėjo vardą.

Šalies vadovės vertinimu, toks teisėjo elgesys neatitinka Teisėjų etikos kodekse teisėjams nustatytų padorumo ir pavyzdingumo principų, žemina teisėjo vardą, kenkia teismų autoritetui ir menkina žmonių pasitikėjimą teisingumo sistema.

V.Paškevičiui gresia ne tik karjeros griūtis kaip teisėjui, bet ir nemaži nemalonumai kaip paprastam vairuotojui: jo paties teisme dabar laukia tūkstantinė bauda ir teisės vairuoti transporto priemones atėmimas dvejiems ar net trejiems metams.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą