Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Linkuvoje draugę ir mokyklos sargą nužudęs Š.Žemaitis nenori kalėti iki mirties

Šarūnas Žemaitis
Nuotr. iš „Facebook“ / Šarūnas Žemaitis
Šaltinis: BNS
10
A A

Už dvi žmogžudystes iki gyvos galvos nuteistas Pakruojo rajono gyventojas prašo švelnesnės bausmės.

Iki gyvos galvos už du nužudymus kalėti nuteistas Pakruojo rajono gyventojas Šarūnas Žemaitis mano, kad jam paskirta per griežta bausmė ir prašo paskirti terminuotą laisvės atėmimo bausmę.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas trečiadienį išnagrinėjo nuteistojo kasacinį skundą dėl jam paskelbto nuosprendžio.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Dviem žmogžudystėmis kaltinamą Šarūną Žemaitį aukų artimieji prakeikė teismo salėje
Alvydo Januševičiaus nuotr./Šarūnas Žemaitis

Bylos duomenimis, Š.Žemaitis 2013 metų balandžio pradžioje žiauriai nužudė Pakruojo rajone esančios Linkuvos gimnazijos sargą – vyrui buvo spardyta į kaklą ir galvą, iš gimnazijos patalpų pagrobė įvairių daiktų už 417 eurų. Sunkiai sužalotas sargas mirė įvykio vietoje. Po dvejų metų Š.Žemaitis pasmaugė sugyventinę. Nustatyta, kad abu nusikaltimus jis padarė būdamas apsvaigęs nuo alkoholio.

„Prašau atsižvelgti į mano jauną amžių, iki tol nebuvau teistas, nebuvau padaręs smurtinių nusikaltimų“, – teismo posėdyje kalbėjo 23 metų Š.Žemaitis.

Nuteistasis ir jo advokatė tikino, kad ankstesni teismai netinkamai taikė straipsnį, kuris nustato lengvinančias aplinkybes, taip pat teismai nukrypo nuo formuojamos praktikos tokiose bylose.

Tuo metu Generalinės prokuratūros prokurorė Rima Kriščiūnaitė prašė nuteistojo skundą atmesti. Ji teigė, kad teismas įstatymų nepažeidė, skyrė teisingą bausmę už du nužudymus ir plėšimą.

„Jis tik iš dalies pripažino kaltę, keitė parodymus. Jo pozicija nuoširdaus gailėjimosi nerodo. Jis ne tik nepranešė apie nusikaltimą, bet ir šaltakraujiškai slėpė kūną – sudegino sugyventinės drabužius, o artimiesiems pranešė, kad ji dingo. Klaidino ir policiją, kuri pradėjo paieškos bylą“, – sakė prokurorė.

Ji sakė, kad vyras neparodė jokio nuoširdumo ir gailesčio – po nusikaltimo su draugais gėrė alų ir kepė mėsą. Kaltę dėl vaiko motinos nužudymo pripažino tik teisėsaugai surinkus įrodymus.

Į Aukščiausiojo Teismo posėdį buvo atvykusi ir nužudytos Samantos Rakauskaitės motina ir brolis.

„Tyčia buvo padarytas nusikaltimas, tai nebuvo nelaimingas atsitikimas, jis neleido mano dukrai užauginti sūnaus, neleido jai gyventi, išvežė iš namų kūną. Nesutinku, kad būtų bausmė sušvelninta, bausmė turi būti iki gyvos galvos“, – kalbėjo Dalia Rakauskienė. Jai pritarė ir nužudytosios brolis Gytis Rakauskas. Vyras su savo šeima dabar augina našlaičiu likusį sesers sūnų.

Teismas sprendimą dėl Š.Žemaičio skundo skelbs lapkričio 22 dieną.

Skirti terminuotą laisvės atėmimo bausmę nuteistasis balandį prašė ir Apeliacinio teismo, tačiau jo prašymas nebuvo tenkintas.

Apeliacinio teismo vertinimu, Šiaulių apygardos teismas išsamiai ir nešališkai išnagrinėjo visas bylos aplinkybes, nepažeisdamas Baudžiamojo proceso kodekso reikalavimų įvertino įrodymus bei pagrįstai priėmė apkaltinamąjį nuosprendį.

Pakruojo rajono gyventojas prašė pripažinti jo atsakomybę lengvinančia aplinkybe tai, kad jis pilnai prisipažino ir nuoširdžiai gailisi dėl padarytos nusikalstamos veikos.

Pirmosios instancijos teismas skundžiamame nuosprendyje yra konstatavęs, kad Š.Žemaičio atsakomybę lengvinančių aplinkybių nenustatyta, o jo prisipažinimas tyčia nužudžius savo šeimos narį (sugyventinę) buvo nesavanoriškas ir nenuoširdus, nulemtas byloje esančių pakankamų jo kaltės įrodymų.

Ikiteisminis tyrimas dėl Linkuvos gimnazijos sargo nužudymo pradėtas 2013 metų balandžio 6 dieną. Tądien rastas nužudytojo kūnas. Naktį mokykloje budėjusio vyro kūną jo kabinete kitą rytą rado žmona ir sūnus.

Kaip teigia prokuratūra, dvejus metus trukusiose nusikaltėlio paieškose buvo ne vienas įtariamasis, tačiau įrodymų, grindžiančių įtariamųjų kaltę, neužtekdavo.

Samanta Rakauskaite
Samanta Rakauskaite

Ikiteisminis tyrimas pasisuko kita kryptimi, kai po dvejų metų balandžio mėnesį tame pačiame miestelyje dingo 21 metų mergina. Mergina, pasak jos sugyventinio Š.Žemaičio, išėjo iš namų balandžio 11-osios rytą ir negrįžo.

Po savaitę trukusių paieškų dingusioji S.Rakauskaitė aptikta negyva šulinyje, netoli Linkuvos esančiame Mūravoto kaime.

Kai ikiteisminį tyrimą atlikę Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai rado merginos kūną, sugyventinis prisipažino, kad yra susijęs su S.Rakauskaitės mirtimi.

Bylos duomenimis, vakare pora susipyko ir Š.Žemaitis pastūmė savo vaiko motiną, ji nukrito ir susižalojo galvą. Bijodamas, kad ji gali iškviesti policiją dėl panaudoto smurto, vėliau ją uždusino. Norėdamas paslėpti kūną, jis išvežė jį užsidėjęs ant motorolerio bei paslėpė šulinyje, kur vėliau kūnas ir rastas.

Vykdant ikiteisminį tyrimą dėl S.Rakauskaitės nužudymo vienas iš liudytojų jau po Š.Žemaičio sulaikymo nurodė, kad žinojo apie jo anksčiau įvykdytą žmogžudystę gimnazijoje.

2013 metų balandžio 5-osios naktį, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, Š.Žemaitis ėjo vogti tuo metu renovuojamojoje gimnazijoje esančių statybinių prekių ir išsigandęs, kad pamatęs jį mokyklos viduje sargas iškvies policiją, pargriovė ji ant žemės ir kelis kartus trenkė.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min