Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2018 birželio 25d. 11:39 , Atnaujinta: 2018 birželio 25d. 12:59

Kriminalistai aiškinasi, kas Lukiškių aikštėje išniekino laisvės kovotojų relikvijas

Lukiškių aikštėje suniokotos relikvijos
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Lukiškių aikštė
Pirmadienio naktį vandalai nusiaubė Vilniuje, Lukiškių aikštės viduryje, būsimo memorialo centre užkastas relikvijas. Jos susijusios su Lietuvos laisvės kovomis.

„Šiąnakt įvykdytas vandalizmo aktas laisvės kovotojų memoriale. Sausio 12 ir vasario 16 dieną buvo pašventintos ir į memorialo centrą įleistos 111 relikvijų. Šiąnakt buvo išdaužytas viršus, ištrauktos kapsulės, bet iš keturių pavogta tik viena. Lankėsi kriminalistai“, – BNS pranešė Lukiškių aikštės sutvarkymo projekto vadovas architektas Kęstutis Akelaitis.

Jis sakė, kad tarp Lukiškių aikštėje palaidotų relikvijų buvo ir partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago ženklelis, kitų vadų daiktų.

Patriotinės organizacijos šiemet palaidojo kapsules su šimtu relikvijų, susijusių su Lietuvos laisvės kovomis – sutarta, kad jos nebus judinamos taip išlaikant pagarbą.

Kaip pranešė Vilniaus apskrities policija, jie pranešimo apie incidentą sulaukė 8 val. 25 min.

Pranešta, kad Lukiškių aikštėje, iš paminklo „Šimtmečio žiedas“, šiuo metu dar nenustatytu metu, buvo pavogta viena iš 4 žemėje buvusių kapsulių su relikvijos aprašais, dar viena kapsulė su relikvijomis išimta ir rasta šalia.

Apie įvykį pranešė Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos atstovas. Įvykio vietoje dirba policijos pareigūnai.

Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 178 str. 3 d. (Tas, kas pagrobė didelės vertės svetimą turtą arba didelės mokslinės, istorinės ar kultūrinės reikšmės turinčias vertybes arba pagrobė svetimą turtą dalyvaudamas organizuotoje grupėje, – baudžiamas laisvės atėmimu iki aštuonerių metų).

Lukiškių aikštėje buvo įrengta niša, į kurią buvo įdėta (per du kartus) po dvi kapsules (sudėtos viena ant kitos) su relikvijomis bei jų aprašais.

Niša buvo uždengta plastikiniu dangčiu, polistirenu, o ant viršaus pribetonuotas paminklinis akmuo su užrašais.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie 15min