TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lukiškių kalėjimo direktoriaus pavaduotojas ir policininkas sėdo į kaltinamųjų suolą, o FNTT pareigūnę nuo gėdingos bylos saugo liga

Vilius Šlaičiūnas (kairėje) ir Algirdas Jančiauskas
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Vilius Šlaičiūnas (kairėje) ir Algirdas Jančiauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus apygardos teismas, nepavykus atversti skandalingos trijų buvusių pareigūnų Algirdo Jančiausko, Viliaus Šlaičiūno ir Ramunės Šlaičiūnienės baudžiamosios bylos dėl pastarosios sveikatos, nutarė kreiptis pagalbos į Sveikatos apsaugos ministeriją.

Ketvirtadienio rytą Vilniaus apygardos teisme į teisiamųjų suolą sėdo buvęs Vilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus (ENTS) policininkas Algirdas Jančiauskas ir buvęs Lukiškių kalėjimo direktoriaus pavaduotojas Vilius Šlaičiūnas.

Tačiau teisme nepasirodė pastarojo žmona, trečioji kaltinamoji – šiuo metu nuo pareigų nušalinta Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) tyrėja Ramunė Šlaičiūnienė.

Bylą nagrinėjančiai teisėjai pateikta medikų pažyma, kad moteris serga.

Neatvykus kaltinamajai, teismas buvo priverstas baudžiamosios bylos nagrinėjimą atidėti.

Tačiau teisėja Leonarda Gurevičienė nutarė kreiptis į Sveikatos apsaugos ministeriją, prašydama išaiškinti, ar pagrįstai R.Šlaičiūnienei yra išduotas dokumentas, leidžiantis bent kol kas teisėtai išvengti teismo posėdžių.

Gavęs atsakymą iš ministerijos, Vilniaus apygardos teismas svarstys dėl kardomosios priemonės šiai kaltinamajai.

15min.lt primena, kad skandalas, į kurį įsivėlė FNTT tyrėja, jos vyras buvęs Vilniaus policijos ENTS pareigūnas, kilo pernai rudenį.

Visus šiuos tris asmenis sulaikė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) agentai, kai paaiškėjo, kad jie veikdami bendrininkų grupėje reikalavo ir priėmė iš įtariamo asmens kyšį už pastarajam palankius procesinius sprendimus ikiteisminio tyrimo medžiagoje.

Ikiteisminio tyrimo metu STT pareigūnai nustatė, kad prekyba poveikiu kaltinami asmenys reikalavo iš piliečio V.V. 20 tūkst. litų kyšio ir priėmė reikalauto kyšio dalį (10 tūkst. litų) už tai, kad būtų priimtas palankus sprendimas FNTT tyrėjos R.Šlaičiūnienės atliekamame ikiteisminiame tyrime piliečio V.V. sugyventinės atžvilgiu.

Niekur nedirbantis buvęs Vilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnas A.Jančiauskas, FNTT Vilniaus apygardos valdybos tyrėja R.Šlaičiūnienė bei jos sutuoktinis, Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo direktoriaus pavaduotojas, V.Šlaičiūnas buvo sulaikyti Vilniuje 2011 m. spalio 26 dieną.

2011 m. liepos 5 d. įsigaliojus Baudžiamojo kodekso pakeitimams, kuriais buvo sugriežtintos bausmės už korupcinius nusikaltimus, 228 str. 2 dalyje nurodyta nusikalstama veika šiuo metu yra laikoma sunkiu nusikaltimu, už kurį įstatymas numato bausmę – baudą arba laisvės atėmimą iki septynerių metų. Atitinkamai už nusikalstamą veiką, numatytą 226 str. 2 dalyje gali būti skirta bausmė – bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Beje, kaip rašė 15min.lt, šį rudenį teismas susizgribo, kad teisiama FNTT tyrėja R.Šlaičiūnienė vasarą nebuvo nušalinta nuo pareigų. Rugsėjo pabaigoje teismas klaidą ištaisė – tyrėją iš naujo nušalino nuo pareigų FNTT iki tol, kol bus išnagrinėta jos baudžiamoji byla, susijusi su korupcija.

Turėti duomenis apie R.Šlaičiūnienės sveikatą, kurie leis spręsti dėl kardomosios priemonės jai skyrimo, teisėja L.Gurevičienė tikisi jau šio mėnesio pabaigoje. Tuo tarpu kitas posėdis pagrindinėje V.Šlaičiūno, jo sutuoktinės ir A.Jančiausko baudžiamojoje byloje numatomas tik žiemą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min