Dabar populiaru
Publikuota: 2011 liepos 14d. 11:37

Lukiškių paslaptys: ar kalėjime galima nuteistiesiems „pripaišyti“ nebūtas nuodėmes ir už jas bausti?

Lukiškės
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Lukiškės

Teisėjai mano, kad Lukiškių kalėjimo darbuotoja neturėjo pagrindo šmeižti išgarsėjusio nuteistojo Sauliaus Nakučio, tuo tarpu pastarasis siekė įrodyti, kad nelaisvėje jam „pripaišomos“ nebūtos nuodėmės.

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) ketvirtadienį paskelbė, kad atmeta už advokato Vladimiro Žukovskio nužudymą nuteisto baikerio (žr. susijusius straipsnius) skundą. S.Nakutis prašė teismo panaikinti kalėjimo administracijos nutarimą, kuriuo jam buvo skirta drausminė nuobauda – įspėjimas.

Nuteistasis įspėtas už tai, kad kalėjimo pareigūnei Erikai Palubinskajai, kai išeis į laisvę, grasino susidoroti.

S.Nakutis teismui teigė, kad su šia prižiūrėtoja kalėjime ne tik nekonfliktavo, bet ir apskritai nekalbėjo. Pareiškėjas mano, kad E.Palubinskaja nutarė jam atkeršyti už tai, jog S.Nakutis ją apskundė dėl galimai be pagrindo atidėto jo pasimatymo su žmona.

S.Nakučio skundą išnagrinėjusi VAAT teisėjų kolegija konstatavo, jog nuteistajam drausminė nuobauda skirta pagrįstai. Teismo vertinimu, pareigūnė E.Palubinskaja neturėjo jokio motyvo šmeižti S.Nakutį ar atlikti jo atžvilgiu neteisėtus veiksmus.

Šiandienį VAAT verdiktą S.Nakutis turi teisę per 14 dienų apskųsti aukštesnės instancijos Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Teigiama, jog 2010 metų gruodžio 24 dieną S.Nakutis buvo suplanavęs pasimatymą su žmona. Tačiau tądien atvykusi sutuoktinė į kalėjimą nebuvo įleista – susitikimą įstaigos administracija atidėjo trims dienoms.

Bylos duomenimis, konfliktas tarp S.Nakučio ir pareigūnės E.Palubinskajos įvyko būtent gruodžio 27 dieną, kai nuteistasis jau po pasimatymo buvo vedamas atgal į kamerą.

Pareigūnė parašė skundą, kad nuteistasis elgėsi itin įžūliai, vartojo necenzūrinius žodžius, grasino: esą atsėdės, išeis į laisvę ir susidoros su pareigūne.

Tuo tarpu S.Nakutis, vėliau rašęs pasiaiškinimą, tikino, kad jokio žodinio konflikto apskritai nebuvo.

Kalėjimo administracijos atstovai patikėjo pareigūne, o ne nuteistuoju, todėl skyrė S.Nakučiui nuobaudą. Faktą, kad S.Nakutis nuobaudos nusipelnė, patvirtino ir Kalėjimų departamentas.

Nuteistajam beliko kreiptis į teismą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min