Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gegužės 15d. 11:35 , atnaujinta: 2015 gegužės 15d. 12:05

Lumpėnuose baisiai vertėsi patyrusios vairuotojos nesuvaldytas „Peugeot“

„Peugeot“ avarija Lumpėnuose
15min.lt nuotr. / „Peugeot“ avarija Lumpėnuose

Penktadienio rytą kelyje Pagėgiai–Jurbarkas vertėsi automobilis „Peugeot 406“, per avariją sužalota jo vairuotoja. Nelaimę pamatęs pro šalį važiavęs Šilutės urėdas nutarė elgtis itin ryžtingai, tačiau rizikingai – ištraukė „Peugeot“ vairuotoją iš apvirtusios mašinos salono, įkėlė į savo automobilį ir vežė ligoninės link.

Pranešimas apie eismo nelaimę Pagėgių savivaldybėje gautas penktadienį prieš 10 val.

Policija dar tikslinasi, kaip ir dėl kokių priežasčių avarija įvyko, tačiau jos padariniai prasti.

Teigiama, kad kelio Pagėgiai–Jurbarkas, ties Lumpėnai, važiuojamojoje dalyje nėra jokių stabdymo pėdsakų. Tačiau pagal padangų žymes ant asfalto akivaizdu, kad automobilis „Peugeot 406“ išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą, kur ėmė slysti, suktis, nulėkė į kelkraštį, rėžėsi į pakelės griovį, vertėsi ir krito ant stogo.

Gali būti, kad avarija įvyko ir dėl to, kad ant kelio buvo susikaupę nešvarumų, kurie pradėjus lyti tapo slidžiu sluoksniu. Važiuojant tokiomis sąlygomis realiai saugus greitis gali būti mažesnis nei teoriškai maksimalus leistinas.

Avariją pamatė pro šalį važiavęs Šilutės urėdas. Vyras nutarė elgtis itin ryžtingai – ištraukė „Peugeot 406“ vairuotoją iš apvirtusios mašinos salono, įkėlė į savo automobilį ir vežė ligoninės link. Maždaug 55 metų moteris, Lumpėnų gyventoja, po avarijos sąmonės neprarado, tačiau apie avariją nieko papasakoti negalėjo.

Skubėdamas Tauragės link, moters gelbėtojas bendravo su BPC operatore. Ji pasirūpino, kad pakeliui nukentėjusioji būtų perkelta į greitosios pagalbos automobilį. Per avariją sužalota moteris nuvežta į ligoninę, tikslesnių duomenų apie jos patirtas traumas kol kas nėra.

Sveikatos specialistai primena, kad per rimtas avarijas nukentėjusiems žmonėms teikti nekvalifikuotą medicinos pagalbą yra rizikinga. Nukentėjusieji gali būti patyrę itin pavojingų stuburo ar kitų kūno dalių traumų, su kuriomis jie turi būti transportuojami tik specialiu automobiliu, uždėjus įtvarus. Kas kita yra ryžtingi veiksmai, padedantys išsaugoti sužalotų žmonių gyvybes tais atvejais, kai negalima delsti nė minutės. Pavyzdžiui, esant stipriam kraujavimui, vaistinėse esančiomis arba parankinėmis priemonėmis gyvybiškai svarbu pabandyti kraujavimą iki medikų atvykimo sustabdyti. Yra buvę atvejų, kad nelaimės vietoje atsidūrę žmonės tiesiog rankomis išlaiko užspaudę žaizdas, kol atvyksta greitoji.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min