Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 20d. 10:10

M.Bobelio istorijos tęsinys: dvarvietėje pastatytas namas uteniškius veda į teismo suolą

Mindaugas Bobelis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Mindaugui Bobeliui atsidūrus teisėsaugos akiratyje, 2017-ųjų rudenį LSDP sustabdė tuomečio URATC direktoriaus narystę partijoje.

Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras teismui perdavė nagrinėti Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos tirtą baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl kyšininkavimo ir piktnaudžiavimo pareikšti buvusiam uždarosios akcinės bendrovės „Utenos regiono atliekų tvarkymo centras“ (URATC) direktoriui Mindaugui Bobeliiui.

Byloje kaltinimai dėl papirkimo, dokumentų suklastojimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo pareikšti ir juridiniam asmeniui – vienai Utenos uždarajai akcinei bendrovei, ketvirtadienį informuoja prokuratūra. Pastarosios bendrovės direktorius A. K. kaltinamas tokiomis pat nusikalstamomis veikomis bei turto pasisavinimu, o bendrovės akcininkų vardu veikiantis G. G. – dokumentų suklastojimu.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad viena Utenos bendrovė 2016-2017 m. atliko įvairius darbus URATC direktoriui M.Bobeliui priklausančiame statomame name Utenos rajone, nupirko ir panaudojo įvairių statybinių medžiagų, reikalingų šiems darbams.

Už darbus ir medžiagas statybų bendrovės direktoriui A.K. buvo mokama grynaisiais pinigais, kurie galimai pagal susitarimą buvo neapskaityti. Tyrimo duomenimis, M.Bobelis jam pažadėjo, kad, pasinaudodamas savo įgaliojimais, turimomis pažintimis su verslininkais ir įtaka Utenos regione, ateityje tarpininkaus ir sudarys galimybes A. K. vadovaujamai bendrovei dirbti kituose statybos objektuose bei gauti subrangos darbų.

Įtariama, kad M.Bobelis iš susitarimo gavo ne mažiau kaip 6 tūkst. 600 eurų turtinės naudos.

Įtariama, kad M.Bobelis iš šio susitarimo gavo ne mažiau kaip 6 tūkst. 600 eurų turtinės naudos.

Statybų bendrovės direktoriui A. K. bendravimas su URATC direktoriumi irgi buvo naudingas: priimdamas pinigus už atliktus statybos darbus ir medžiagas, jis galimai neįtraukė į bendrovės apskaitą pinigų ir pasisavino jo žinioje buvusį didelės vertės turtą. Įtariama, kad klastojant dokumentus ir apgaulingai tvarkant buhalterinę apskaitą, A. K. vadovaujamai bendrovei galėjo būti padarytas ne mažesnis kaip 38 tūkst. eurų nuostolis, ši bendrovė nesumokėjo ne mažiau kaip 6 tūkst. 600 eurų PVM mokesčio bei 3 tūkst. 160 eurų pelno mokesčio valstybei.

Šioje baudžiamojoje byloje buvusiam URATC direktoriui pateikti kaltinimai ir dėl piktnaudžiavimo tarnyba. Įtariama, kad duodamas neteisėtus nurodymus jam pavaldiems asmenims ir pažeisdamas teisės aktų nustatytą tvarką, M.Bobelis neatlygintinai naudojo jo vadovaujamos bendrovės turtą ir kitus išteklius. Tyrimo metu taip pat nustatyta, kad M.Bobelis galimai priėmė kyšių iš dar vienos bendrovės už neteisėtą veikimą vykdant jo, kaip URATC direktoriaus, įgaliojimus.

Dėl savo namo statybos buvusiam URATC direktoriui jau teko varstyti teismo duris. Atliekant ikiteisminį tyrimą buvo nustatyta, kad M.Bobelis deklaravo apie atliktą statinio rekonstravimą ir pakeistą statinio paskirtį, nors iš tiesų kultūros vertybe pripažintoje dvarvietėje buvo pastatytas naujas namas.

15min primena, kad M.Bobeliui atsidūrus teisėsaugos akiratyje, 2017-ųjų rudenį Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Utenos skyrius sustabdė tuomečio URATC direktoriaus narystę partijoje.

STT pareigūnai gautą informaciją pateikė įvertinti Panevėžio apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriui. Atlikęs tyrimą, šio skyriaus prokuroras kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą, prašydamas panaikinti Kultūros paveldo departamento ir Nacionalinės žemės tarnybos sprendimus, kuriais sumažinta kultūros vertybe pripažinto Avižienių dvaro Utenos rajone teritorija. Teismas konstatavo, kad dvarvietės teritorija, priklausanti buvusiam URATC vadovui, buvo sumažinta nepagrįstai ir panaikino tai numačiusius institucijų sprendimus.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti į Panevėžio apygardos teismą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min