Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

​„Mafijos kronikose“ – pasakojimai apie „Vilniaus brigados“ viešpatavimą sostinėje

Už žurnalisto užsakomąją žmogžudystę mirties bausme nuteistas B.Dekanidzė.
LNK filmuotos medžiagos stop kadras / Už žurnalisto užsakomąją žmogžudystę mirties bausme nuteistas B.Dekanidzė.
Šaltinis: 15min
0
A A

Atkuriamosios dokumentikos cikle – istorinės „Vilniaus brigados“ siautėjimui skirta laida.

Pirmadienį 20.00 val. TV3 atkuriamosios dokumentikos ciklas „Mafijos kronikos su Dailiumi Dargiu“ sugrąžins į nusikalstamo susivienijimo „Vilniaus brigada“ karaliavimo sostinėje laikus. Liudininkai papasakos apie įžūlius „brigadinių“ vadeivos Boriso Dekanidzės veiksmus ir užsakytą žurnalisto Vito Lingio nužudymą, tapusį iššūkiu visuomenei.

Finansiškai galinga „Vilniaus brigada“ tapo svarbiausiu sostinės nusikalstamu susivienijimu, visos kitos gaujos turėjo pripažinti jų viršenybę. „Mafijos kronikų“ atkurta tikroviška situacija – nepaklususių gangsterių dviguba žmogžudystė vienoje Vilniaus sporto salių – buvo tik vienas iš B. Dekanidzės gaujos būdų pabrėžti savo galią.

„Vilniuje kas savaitę įvykdavo buto ar mašinos susprogdinimas, o kiek dar mes nežinojome, bet girdėjo verslininkai, susidūrę su tuo, – prisimins laikmečio liudininkai. – „Brigadai“ duoklę mokėjo visi, iki paskutinio kiosko.“

„Vilniaus brigada“ iš kitų gangsterių grupuočių išsiskyrė itin glaudžiais ryšiais tiek Vakaruose, tiek buvusioje Sovietų Sąjungoje. Jos vadeivos Boriso Dekanidzės pavardę žinojo ne tik Lietuvos teisėsauga. „Man teko stažuotis federaliniame biure. Viename susitikime aš pasidomėjau, ką biuras turi apie Dekanidzę. Po 15 minučių man atnešė kelis lapus informacijos. Tiesą sakant, kai kas ir man buvo nauja“, – TV3 žiūrovams papasakos buvęs generalinis prokuroras Artūras Paulauskas.

Dekanidzei restorane nepatiko sriuba – jo manymu, buvo nepakankamai karšta. Tad nuėjo į virtuvę, paėmė virėją už plaukų ir įkišo galvą į verdantį katilą.

Apie „Vilniaus brigados“ suklestėjimą pirmadienio vakarą kalbės buvę aukščiausi pareigūnai, operatyvininkai, žiniasklaidos atstovai.  „Tai buvo toks virsmas... Atrodė, dvi muitinės stovi – ir mūsų, ir rusų pasieniečių, bet jos buvo visiškai kiauros, – atviras bus A.Paulauskas. – Buvo puikiausios galimybės ten nupirktą vagoną degtinės arba reto metalo pervežti čia pat į Vokietiją, Europą. Tai buvo milžiniški pinigai, sunkiai šiandien suvokiami tūkstančio procentų pelnai, ir jie tuo naudojosi.“

Laidoje nuskambės ir istorijos apie milijoninius kyšius, benzino cisternų peradresavimus, policijos ginklų pirkimą iš brigadai artimos aplinkos. Bus ir kasdienio gyvenimo sostinėje prisiminimų, šiandien atrodančių tarsi vaidybinio filmo scenos.

„Dekanidzei restorane nepatiko sriuba – jo manymu, buvo nepakankamai karšta. Tad nuėjo į virtuvę, paėmė virėją už plaukų ir įkišo galvą į katilą verdančios sriubos. Paskui atnešė į ligoninę pinigų, liepė tylėti, – papasakos žurnalistas Ainis Gurevičius. Jo atmintyje – ir myriop nuteisto B. Dekanidzės paskutinis interviu. – Jis iki paskutinio momento tikėjosi, kad jį ištrauks, nes paprastai kai žmonės susitaiko su bausme, dar tokia – sušaudymas, nustoja meluoti, o jis tebeaiškino, kad nekaltas, priešai susidorojo...“

Apie tai, kaip Jūrmalos viloje buvo duotas nurodymas nužudyti žurnalistą Vitą Lingį, archyvinė vaizdo medžiaga su istoriniais liudijimais iš Aukščiausiojo Teismo salės, apgultos žurnalistų iš viso pasaulio, ir ypač saugomos – su viso kvartalo apsauga, apie B.Dekanidzės slapstymą įvairiose areštinėse, aplenkiant Lukiškes, ir jam skirto mirties nuosprendžio svarbą  – jau pirmadienį 20.00 val. „Mafijos kronikose“ per TV3.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min