Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 29d. 13:12

Maltos teismas atmetė dėl didžiulės narkotikų kontrabandos suimto lietuvio prašymą paleisti jį už užstatą

Malta
„Scanpix“ nuotr. / Malta.

Maltos teismas atsisakė už užstatą iš kalėjimo paleisti 28 metų lietuvį, kuris kaltinamas didžiausios visų laikų kontrabandos įvežimu į šią Viduržemio jūros valstybę. Lietuvio prašymas antradienį atmestas baiminantis, kad jis gali palikti šalį.

Kaip informuoja Maltos naujienų portalas di-ve.com, lietuvis Tomas Mikalauskas ir serbas Jovica Kolakovičius buvo sulaikyti rugsėjo 8 d. Jų viešbučio kambaryje aptikta maždaug 14 kg kanapių. Abu sulaikyti praėjus vos kelioms minutėms po to, kai susitiko su vietos gyventoju Kevinu Sammutu, kurį sekė policija.

K.Sammutu policija buvo susidomėjusi po to, kai vienos vilos slėptuvėje, kurioje jis dirbo sodininku, buvo aptiktas 81 kg kanapių krovinys. Vėliau kitoje vietoje buvo aptikta dar 370 kg narkotikų.

Visi trys sulaikytieji iš karto prašė juos paleisti už užstatą, tačiau prašymai buvo atmesti. Praėjus trims mėnesiams po sulaikymo, lietuvis savo prašymą pakartojo.

Lietuvos garbės konsulas Maltoje Anthony Zahra, teikiant šį prašymą, T.Mikalauskui garantavo gyvenamąją vietą ir darbą.

Tačiau Maltos pareigūnai atkreipė dėmesį į tai, kad lietuvis kaltinamas ypač sunkiu nusikaltimu, jo niekas nesieja su šalimi, kurioje jis buvo sulaikytas. Tad kyla pavojus, kad jis gali pasprukti. pareigūnai taip pat teigia, kad T.Mikalausko turima Europos Sąjungos pilietybė ir garbės konsulo įsikišimas į bylą šiuo atveju nieko nereiškia.

Lietuvio prašymas paleisti jį už užstatą antradienį buvo atmestas. Tačiau jo advokatai teigia, kad šį sprendimą apskųs.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min