Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 10 06, 15:21

Marijampolėje nuteistas vyras, bandęs apgaulingai įgyti vairuotojo pažymėjimą

Marijampolės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį dėl melagingos informacijos teikimo, siekiant įgyti dokumentą, praneša Lietuvos Respublikos prokuratūra. Vyras, norėjęs išvengti privalomojo teorijos egzamino ir perdavęs savo pasą kitam asmeniui, kad išlaikytų egzaminą – nuteistas.
Atvirų durų diena „Regitroje“ (2019)
Asociatyvi iliustracija: KET mokančio „aktoriaus“, ėjusio laikyti egzaminą vietoje Artūro, teisėsauga bent kol kas nenustatė. / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, Artūras Š., siekdamas gauti vairuotojo pažymėjimą, tačiau pats nenorėdamas laikyti būtino teorijos egzamino, 2021 metų rugsėjo 18 d. kitam asmeniui perdavė savo pasą, jog šis melagingai prisistatytų juo ir išlaikytų egzaminą.

Į Marijampolės VĮ „Regitra“ padalinį atvykęs kažkoks vyras su A. Š. pasu siekė užsiregistruoti ir patekti į vairuotojų teorijos egzaminą. Kadangi tuomet galiojo COVID pandemijos apribojimai, asmenims patalpose buvo privaloma dėvėti kaukes, tačiau registruojantis egzaminuojamų žmonių buvo prašoma trumpam šias nusiimti, jog darbuotojai galėtų tinkamai juos identifikuoti.

KET mokančio rusakalbio „aktoriaus“, ėjusio laikyti egzaminą vietoje Artūro, teisėsauga bent kol kas nenustatė.

Vyrui kaukę nusiėmus, kilo įtarimas, jog tai gali būti ne paso savininkas.

Įtarimą sustiprino ir tai, kad jis kalbėjo tik rusiškai ir egzaminą prašė laikyti rusų kalba, o sistemoje buvo matoma, jog paskutinis egzaminas laikytas lietuvių kalba. Kai apsimetėlis darbuotojams sukėlė įtarimus, šis pasakė, kad iš automobilio gali atnešti ir asmens tapatybės kortelę, o tada pabėgo, palikęs A. Š. pasą.

Viso ikiteisminio tyrimo metu A. Š. savo kaltės nepripažino ir laikėsi versijos, kad dokumentą greičiausiai buvo pametęs arba palikęs kokiame nors pardavinėjamame automobilyje, o pasą radę asmenys savavališkai juo pasinaudojo.

Marijampolės apylinkės teismo Marijampolės rūmų teisėjai pritarė valstybinį kaltinimą palaikiusio Marijampolės apylinkės prokuroro siūlomai bausmei.

Artūras Š. pripažintas kaltu dėl melagingos informacijos pateikimo siekiant įgyti dokumentą (BK 304 straipsnio 1 dalis), jam paskirta 100 MGL (5000 eurų) dydžio bauda su įpareigojimu ją sumokėti per 2 mėnesių laikotarpį.

Ikiteisminį tyrimą atliko Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Veiklos skyriaus pareigūnai, tyrimui vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuratūros prokuroras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min