Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 26d. 09:57

Marijampolės pataisos namų kalinį pasiekė svaiginantis laiškas: jo vertė – 5 tūkst. eurų

Laiškas
Kalėjimų departamento nuotr. / Laiškas

Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos pareigūnai, turėdami duomenų, kad Marijampolės pataisos namų nuteistiesiems siunčiami laiškai gali būti impregnuoti narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, organizavo gautų laiškų patikrinimą.

Pareigūnai iškvietė nuteistąjį, kurio vardu buvo adresuotas laiškas ir jo akivaizdoje atplėšė voką, kuriame rado 10 popieriaus lapų su atspausdintu tekstu, galimai supurkštų narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis.

Dėl įvykio Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos Kriminalinės žvalgybos valdybos Ikiteisminio tyrimo skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas, pagal LR BK 260 str. 1 d.

Į įkalinimo įstaigas ne pirmą kartą tokiu būdu siunčiamos uždraustos medžiagos.

Tokio, kaip dabar sulaikytas, laiško vertė pataisos namuose - apie 5-6 tūkstančiai eurų. Siuntėjai gudrauja psichotropinėmis medžiagomis impregnuodami lapus su teisine informacija ir siųsdami juos žinomų juridinių kompanijų vokuose.

Deja, sulaikytam laiškui tokia maskuotė nepadėjo – jo turinys dabar bus tiriamas laboratorijose. Ankstesni tyrimų atvejai parodė, kad dažniausiai nustatoma įmirkymas sintetiniais kanabinoidais. Įkalinimo įstaigose jie vadinami „Kobra“ arba „Spice“.

Jeigu nuteistiesiems pavyksta tokius siuntinius gauti – įmirkyti lapai sukarpomi mažyčiais gabaliukais iki pusės centimetro – tokios dozės vartojamos dažniausiai rūkant. Deja, tokių medžiagų, kuriomis impregnuojamas popierius, poveikis labai žalingas jas vartojančių sveikatai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Video

02:24
01:13
00:54

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min