Dabar populiaru
Publikuota: 2010 vasario 19d. 15:43

Marijampolės pataisos namų kaliniams draudžiamų daiktų bandoma perduoti įvairiais būdais (nuotraukos)

Pareigūnų radiniai
Kalėjimų departamento nuotr. / Pareigūnų radiniai

Marijampolės pataisos namuose kalintiems asmenims draudžiamų daiktų bandoma perduoti įvairiais būdais. Per vieną parą užfiksuoti net keli tokie bandymai.

Kaip informuoja Kalėjimų departamentas, ketvirtadienį apie 13.40 val., su Marijampolės pataisos namuose atliekančiu bausmę sūnumi K.A. pasimatyti atvyko motina D.A.

Prieš einant į ilgalaikių pasimatymų patalpas, moteris buvo supažindinta ir įspėta dėl atsakomybės už draudžiamų nuteistiesiems turėti daiktų įnešimą į pataisos įstaigos teritoriją. Po to, kai D.A. atėjo į ilgalaikių pasimatymų patalpas, buvo atliktas D.A turimų daiktų patikrinimas.

Tikrinant dezodoranto „Rexona“ pakuotę, jos viduje buvo rasti du ovalo formos paketėliai. Patikrinus dantų pastos „Colgate“ tūtelę, joje buvo surasti dar trys paketėliai, apvynioti rusvos spalvos izoliacine medžiaga. Įtariama, kad rastuose paketuose gali būti psichiką veikiančios medžiagos.

Rasti paketėliai bei juos į pataisos namų teritoriją įnešusi D.A. perduota atvykusiems Marijampolės apskrities VPK pareigūnams.

Dėl šio fakto pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tą pačią dieną, apie 15 val., pašto siuntinių išdavimo patalpoje, tikrinant nuteistajam A.Z. atsiųstą drabužių siuntinį, striukėje buvo rastas kruopščiai paslėptas vienkartinis švirkštas bei prezervatyvas, kuriame buvo milteliai, kaip įtariama, psichiką veikiančios medžiagos.

Dėl įvykio Marijampolės pataisos namų Vidaus tyrimų skyrius pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Penktadienį  apie 8.10 val., per pataisos namų vaizdo stebėjimo kameras buvo pastebėta, kad nenustatytas asmuo į pataisos namų teritoriją metė paketą ir skubiai pasišalino. Nuskubėjus į įvykio vietą ant vieno statinio stogo rastas minėtas paketas, kuriame buvo du mobiliojo ryšio telefonai, viena SIM kortelė bei du mobiliojo ryšio telefonų įkrovikliai.

Dar vasario 12 dieną, apie 9.15 val., paketo permetimas į pataisos namų teritoriją užfiksuotas ties Marijampolės namų apsaugos perimetro postu. Spėjama, kad permetimas buvo įvykdytas panaudojant specialiai tam pritaikytą suslėgto oro patranką.

Permestas paketas, operatyvių pareigūnų veiksmų dėka, surastas Valstybės įmonės prie Marijampolės PN teritorijoje ir perduotas pataisos namų Vidaus tyrimų skyriui. Išardžius paketą, jo viduje, surasti 6 mobiliojo ryšio telefonai bei viena mobiliojo ryšio "SIM" kortelė, kruopščiai įvynioti į smūgį amortizuojančias medžiagas.

Kalėjimų departamento duomenimis, 2010 m. vasario 19 d. Marijampolės pataisos namuose yra laikoma 1 tūkst. 100 nuteistųjų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min