Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Marijampolės policininkams padeda miestą stebinčios „akys“

Vaizdo stebėjimo kamera
Antano Bubnelio nuotr. / Vaizdo stebėjimo kamera. Asociatyvinė nuotr.
Šaltinis: 15min
0
A A

Marijampolės apskrities vyriausiajame policijos komisariate (Marijampolės aps. VPK) jau septintus metus veikia miesto vaizdo stebėjimo pultas. Į vieną sistemą sujungtos 24 kameros, kurios visą parą filmuoja miesto centrą, parkus, gatves, sankryžas ir kt. Kamerų pagalba policijos ekipažas nusižengimo vietoje sulaikė miesto centre, šalia Šv. Vincento bažnyčios, gamtinius reikalus atliekančią moterį, o jos vyras nuo stendo afišų plėšė popierių ir nešė saviškei.

Vaizdo stebėjimo kamerų dėka šiais metais nustatyti 94 (rugpjūčio mėnesį – 27) viešosios tvarkos pažeidimai. Dažniausiai viešoji tvarka pažeidžiama mieste vykstant įvairioms šventėms, kai net oras įgyja alaus kvapą. Tai ne tik santykių aiškinimasis kumščiais. Suniokoti gėlynai, parkų papuošimai ir apšvietimo įrenginiai, skulptūros, gamtinių reikalų atlikimas „kur stoviu“, tyčinis šiukšlinimas ir dar daug visko, į ką priverstos žiūrėti vaizdo kamerų akys, rašoma Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pranešime spaudai.

Jei vaizdo kamerų stebėtojas pamato, kad šiuo metu įvyko eismo ar kitoks įvykis, galintis turėti teisės pažeidimo požymių, apie tai nedelsdamas informuoja budinčius pareigūnus, kurie į įvykio vietą skubiai išsiunčia policijos pajėgas.

Kamerų užfiksuota medžiaga tampa įrodymu, kad vairuotojas neleistinose vietose parkavo automobilį, nepaisė šviesoforo signalo, važiuodamas kalbėjo mobiliuoju telefonu, neprisisegė saugos diržų, perėjoje nepraleido pėsčiųjų ir pan.

Tokių ir panašių pažeidimų šiemet nustatyta net 326 (rugpjūtį – 83). Ginčytis su kameromis beviltiška – jos priartina vaizdą 64 kartus, pasuka jį 360 laipsnių kampu, ir tai leidžia patikslinti aplinkybes, jei kyla ginčų.

Kelių policijos skyriui perduodama medžiaga apie pažeidėjus, jiems skiriamos nuobaudos. Kameromis šiemet užfiksuota 20 eismo įvykių (rugpjūčio mėnesį – 4). Jų medžiaga naudojama kaip įrodymai sprendžiant ir, pvz., dėl eismo įvykių aplinkybių baudžiamosiose bylose.

Šiuolaikinės ryšio priemonės suteikia galimybę tą pačią minutę informaciją paskleisti tiksliniais kanalais. Vaizdo kameros yra užfiksavusios miestą niokojančius jaunuolius – jie eidami gatve išrauna medelį, numeta jį šalimais ir pabėga. Policijos pareigūnai, patruliuojantys netoliese, gavę šią informaciją, netrukus sulaiko jaunuosius vandalus. Policijos ekipažų dėmesio netikėtai greitai sulaukia viešose vietose šiukšlinantys, vartojantys alkoholį ar kitaip viešąją tvarką pažeidžiantys asmenys. Verta priminti ir tai, kad kameromis užfiksavus nusikalstamas veikas, medžiaga perengiama ir perduodama kriminalinės policijos pareigūnams. Šiemet kriminalistams tirti atiduotos 66 medžiagos, vien rugpjūtį – 13.

Vaizdo kamerų tinklo plėtra – net nediskutuotinas tikslas ir uždavinys. Analizuojant įvykių suvestines, pastebima, kad kai kuriose Marijampolės vietose nuolat registruojami automobilių apiplėšimai, degalų vagystės iš jų ir pan. Gyvenamuosiuose rajonuose įrengtų „akių“ dėka sumažėtų šių nusikaltimų. Tai galima teigti analizuojant nusikalstamumo statistiką įrengus mieste vaizdo kameras – nuo 2008-ųjų rudens stebima gana ženkli mažėjimo tendencija.

Komentarai
Temos Marijampolė
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min