Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Marijampoliečiai gaisrą užgesino, tačiau artimajam padėti nespėjo

Vyksta gesinimo darbai
15min.lt/Kęstučio Matulevičiaus nuotr. / Asociatyvinė nuotr.
Šaltinis: 15min
0
A A

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) apibendrino karščiausius praėjusio savaitgalio trijų parų (kovo 28 – 30 d.) įvykius.

Praėjusį savaitgalį šalies ugniagesiams teko gesinti 500 gaisrų, kuriuose vienas žmogus žuvo ir trys buvo traumuoti. Gelbėtojai dar atliko 44 kitus gelbėjimo darbus ir išgelbėjo penkis gyventojus.

Šeštadienio popietę Kaišiadorių rajone, Milžinų kaime, užsiliepsnojo ūkinis pastatas, o nuo jo ir kiti šalia esantys statiniai. Gaisro metu nudegė mūrinio tvarto stogas ir perdanga, visiškai sudegė priblokuotas medinis kluonas ir šalia stovinti medinė lauko virtuvė. Gesindama gaisrą ir gelbėdama tvarte buvusią karvę rankas ir galvą apdegė 71 metų sodybos šeimininkė. Atvykę medikai nukentėjusiai moteriai pirmąją pagalbą suteikė vietoje. Ugniagesiai dar nuo liepsnų išgelbėjo gyvenamąjį namą ir du kitus ūkinius pastatus. Gaisro aplinkybės aiškinamos.

Šeštadienio vakarą Marijampolės savivaldybės Šunskų kaime užsidegė gyvenamasis namas. Per gaisrą viename kambaryje išdegė grindys. Ugnį užgesino patys namo gyventojai, o ugniagesiai į šį gaisrą nebuvo kviesti. Lovoje buvo rastas, kaip spėjama, uždusęs 49 metų vyras. Pirminiais duomenimis šią nelaimę sukėlė neatsargus namo gyventojų rūkymas.

Sekmadienį Naujojoje Akmenėje, Nepriklausomybės alėjoje, gaisras kilo daugiabučio namo bute. Gaisro metu kambaryje apdegė skudurai, aprūko butas, išbyrėjo lango stiklas. Kambaryje buvo rastas ir iš buto išneštas smalkėmis apsinuodijęs 39 metų vyras. Nukentėjusysis buvo perduotas iškviestiems medikams. Gaisro aplinkybės tikslinamos.

Dar du gyventojus išgelbėjo Vilniaus ugniagesiai, kurie penktadienio vakarą gesino gaisrą sostinės A.Kojelavičiaus gatvėje. Čia apleistame mediniame name užsidegė čiužinys. Iškviesti ugniagesiai užgesino smilkstantį čiužinį ir iš uždūminto namo išvedė du neblaivius vyrus.

Dar vienas pilietis nukentėjo šeštadienio popietę Joniškio rajono Vekonių kaime. Čia gesindamas degančią žolę kojas apdegė 77 metų vyras. Nukentėjusysis buvo perduotas iškviestiems medikams, o degančią pievą užgesino atvykę ugniagesiai.

Savaitgalį ugniagesiai užgesino 393 gaisrus atvirose teritorijose. Šiemet ugniagesiai jau užgesino 2116 gaisrų atvirose teritorijose, kuriose liepsnos išdegino per 6,3 tūkstančio hektarų žemės. Ugnis padarė nuostolių ne tik gamtai, bet nukentėjo ir patys gyventojai, sudegė ne vienas jų pastatas.

Primename, kad už žolės deginimą piliečiai gali būti nubausti 200-1000 litų baudomis. Pažeidėjams dar tenka, atlyginti ir gamtai padarytą žalą, kuri gali siekti ne vieną tūkstantį litų. Jeigu žemės savininkai, jos naudotojai ir valdytojai savo žemėje pastebėjo žolės gaisrą ir nesiėmė priešgaisrinės apsaugos priemonių, jiems taip pat gresia nuo 100 iki 600 litų bauda.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min