TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Mašinas iš Anglijos internetu perkančius lietuvius masiškai mausto užsienio aferistai

Automobiliai
Automobiliai
Šaltinis: 15min
0
A A

Prokuratūra įspėja, kad automobilių pagal skelbimus internete pirkėjus apgaudinėja užsienio sukčiautojai.

Automobilių pirkėjus, panorėjusius pagal skelbimus internetiniame puslapyje įsigyti automobilius iš Jungtinės Karalystės, apgaudinėja užsienio sukčiautojai – tokius ikiteisminius tyrimus dėl sukčiavimų tenka organizuoti Rokiškio, Kėdainių ir kitų rajonų apylinkių prokurorams.

Kaip teigia tarptautinės teisinės pagalbos sritį kuruojanti Panevėžio apygardos prokuratūros Valdymo kontrolės ir analizės skyriaus vyriausioji prokurorė Janina Ražanskienė, Kėdainių ir Rokiškio rajonų apylinkių prokuratūrų prokurorai, siekdami atskleisti sukčiavimo būdu daromą nusikalstamą veiką ir surinkti pakankamai objektyvių duomenų, pateikė tarptautinės teisinės pagalbos prašymus Jungtinės Karalystės kolegoms nustatyti pasų kopijas atsiuntusių įtariamų asmenų tapatybes ir atlikti tyrimo veiksmus. Tokių tarptautinės teisinės pagalbos prašymų pateikta ir daugiau, nes ir kitų rajonų gyventojai, panorėję įsigyti automobilius užsienyje, taip pat buvo apgauti.

Jau gautas atsakymas į teisinės pagalbos prašymą, pateiktą Jungtinės Karalystės kolegoms, dėl internetinės prekybos būdu apgauto Utenos gyventojo. Paaiškėjo, kad automobilių pardavėjų vardu veikė sukčiautojai.

Balandžio mėnesį kėdainietis, viename internetiniame puslapyje radęs skelbimą apie parduodamą automobilį BMW 318, pagamintą 2003 metais, elektroniniu paštu susisiekė su pardavėju. Automobilio pardavėjas atsiuntė savo paso kopiją ir nurodė, kad su pirkėju susisieks transporto gabenimo įmonė. Už automobilio transportavimą įmonė nurodė sumokėti 1200 eurų kitam asmeniui, jo paso kopija taip pat buvo atsiųsta. Po kelių dienų pirkėjas gavo pranešimą, kad automobilis jam bus pristatytas, tačiau tam pačiam asmeniui jis privalo pervesti dar 1100 eurų. Pirkėjas padarė, kaip buvo nurodyta, tačiau automobilio negavo, į elektroninius laiškus niekas neatsako.

Kėdainių rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Arvydas Bernotavičius, organizuojantis ir kontroliuojantis ikiteisminį tyrimą, sakė, kad dėl sukčiavimo internetinės prekybos būdu nukentėjęs asmuo internetiniame puslapyje rado skelbimą apie parduodamą tą patį automobilį BMW 318, tik parduoti jį jau siūlo kiti asmenys.

Dėl sukčiavimo internetinės prekybos būdu nukentėjęs asmuo internetiniame puslapyje rado skelbimą apie parduodamą tą patį automobilį BMW 318, tik parduoti jį jau siūlo kiti asmenys.

Prokuroras Arvydas Bernotavičius perspėja panorėjusius įsigyti automobilius pagal skelbimus internetiniame puslapyje nebūti tokiais patikliais ir neskubėti pervesti pinigų už pageidaujamą automobilį ir vėliau už jo pervežimą transporto įmonei, nes norimo pirkinio gali ir nesulaukti. Apsimetėliai pardavėjai sugeba gana įtaigiai reklamuoti pigiai ir skubiai parduodamą automobilį. Kartu su siūlomu pirkti automobiliu tariami pardavėjai skelbia asmens duomenis, siunčia pasų kopijas, patvirtinimus apie gautus pinigus, afišuoja savo ir šeimos nuotraukas.

Dar viena prekybos internetu nukentėjusiąja tapo rokiškietė, panorėjusi įsigyti automobilį „Škoda Octavia“, kurį parduoti siūlė Didžiosios Britanijos pareigūnu apsimetęs vyriškis. Kovo mėnesį pirkėja, susitarusi su juo dėl automobilio pirkimo, atliko 4300 eurų tarptautinį pavedimą į nurodytą sąskaitą, tačiau automobilis į Lietuvą atgabentas nebuvo. Vėliau pirkėja išsiaiškino, kad nurodytoje teisėtvarkos įstaigoje toks policijos pareigūnas nedirba ir suprato, kad buvo apgauta internetinio sukčiavimo būdu.

Šiuos ikiteisminius tyrimus atlieka Rokiškio, Kėdainių ir Utenos rajonų policijos komisariatų pareigūnai, tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Rokiškio, Kėdainių ir Utenos rajonų apylinkių prokurorai.

Tas, kas apgaule savo ar kitų naudai įgijo didelės vertės svetimą turtą ar turtinę teisę arba didelės mokslinės, istorinės ar kultūrinės reikšmės turinčias vertybes arba išvengė didelės vertės turtinės prievolės, arba ją panaikino, arba sukčiavo dalyvaudamas organizuotoje grupėje, baudžiamas laisvės atėmimu iki aštuonerių metų. Už šio straipsnio numatytas veikas atsako ir juridiniai asmenys, primenama Panevėžio apygardos prokuratūros viešųjų ryšių vyriausiosios specialistės Vidos Bielskytės pirmadienį išplatintame pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min