Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mašinvagių superautomobilio „Audi“ ekipažo narių pasiteisinimas: kaukės – saugiam lėkimui pro fotoradarus, pirštinės – kad vairas neslystų

Mašinvagių profesionaliai „tiuninguotas“ automobilis „Audi S6“
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Mašinvagių profesionaliai „tiuninguotas“ automobilis „Audi S6“
Šaltinis: 15min
0
A A

Prieš teismą Vilniuje dėl mašinų vagysčių stojo broliai iš Panevėžio. Nusikaltimų metu vagiamoms mašinoms nutempti buvo naudojamas superautomobilis „Audi“. Kaltinamieji neigė kaltę ir pažėrė įspūdingų pasiteisinimų: jog į Vilnių važiavo pas laisvo elgesio merginas, kaukes užsidėjo, kad pakeliui galėtų smagiai pralėkti pro fotoradarus, o pirštines naudojo, kad pakaitomis vairuojant neslidinėtų rankos.

Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas ketvirtadienį pradėjo nagrinėti mašinų vagystėmis įtariamų brolių Kosovų iš Panevėžio baudžiamąją bylą. Bylos duomenimis, nusikaltimų metu vagiamoms mašinoms nutempti buvo naudojamas superautomobilis „Audi“.

Šarvuotą, itin galingą, neperšaunomis padangomis aprūpintą transporto priemonę Vilniaus policija pernai rudenį žiniasklaidai pristatė tarsi muziejinį eksponatą: taip parengto nusikaltimo įrankio dar niekas nebuvo matęs. Apie įspūdingas mašinos charakteristikas byloja faktas, kad sykį greitkelyje įrengtas fotoradaras užfiksavo, kaip šis superautomobilis 227 km/val. greičiu lynu tempia kitą pavogtą transporto priemonę (tiesa, šio epizodo šioje byloje nėra).

Gynyba: į Vilnių dėl merginų, ne mašinų

Teisme atverstoje byloje kalbama apie 4 automobilius, kuriuos pasikėsinta pavogti Vilniuje 2010-ųjų gegužės – rugpjūčio mėnesiais: du „Audi A6“, „Škoda Octavia“ bei „Audi 100“.

Būtent pastarosios mašinos vagystės vietoje policija, įveikusi jų pasipriešinimą, sulaikė brolius iš Panevėžio – Artūrą ir Andrių Kosovus.

Ketvirtadienį teisme broliai Kosovai atsisakė duoti parodymus ir žadėjo kalbėti tik po visų liudytojų nukentėjusiųjų apklausų.

Tuo tarpu ikiteisminio tyrimo metu jie buvo pateikę įdomią gynybinę versiją: tą rugpjūčio 9-osios vakarą jie vedžiojo šunis Panevėžyje, netoli stoties. Prie jų stabtelėjo automobilis „Audi“, kurį vairavo pažįstamas Tomas. Jis pasiūlė važiuoti į Vilnių, pas laisvo elgesio merginas, o tuo pačiu pakeliui išbandyti neseniai įsigytą superautomobilį.

Kaukes jie turėjo, kad greitkelyje galėtų smagiai pralėkti pro fotoradarus, o pirštines naudojo, kad pakaitomis vairuojant neslidinėtų rankos.

Sostinės S.Nėries gatvėje jie tik laukė, kol grįš Tomas, nuėjęs pas kažkokią merginą. Nuobodžiaudami jie apžiūrėjo „Audi“ bagažinėje buvusius įtartinus daiktus: specialius įrankius ir įrangą mašinoms vogti. Tai paaiškina, iš kur ant šio arsenalo atsirado brolių pėdsakai. 

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Artūras Kosovas
Artūras Kosovas

„Priėję policininkai paklausė, iš kurio aš miesto. Pasakiau, kad iš Panevėžio, ir jie uždėjo man antrankius“, – apie tai, koks netikėtas buvo jo ir brolio sulaikymas Vilniuje, ikiteisminio tyrimo metu yra pasakojęs Artūras.

Broliai iki šiol laikomi suimti, dabar jie esą nepelnytai tampomi po teismus.

Beje, kai šios dienos teismo posėdžio pradžioje teisėja Artūro Kosovo (gim. 1981 m.) paklausė, kuo jis užsiėmė iki sulaikymo, vyras atsakė taip: „Gyvenau šeimyninį gyvenimą!“ Netrukus jis dar pridūrė, kad buvo užsiregistravęs Darbo biržoje.

Brolis Andrius (gim. 1978 m.), be registracijos Darbo biržoje, minėjo įstojimą mokytis į Panevėžio kolegiją.

Taikiklyje – kuklūs automobiliai

Vogtų automobilių sąrašas šioje byloje neįspūdingas:

1993 metų laidos „Audi 100“ (C4). Vertė – 5 000 litų.

1999 metų laidos „Audi A6“. Vertė – 15 000 litų.

2003 metų laidos „Audi A6“. Vertė – 25 000 litų.

2007 metų laidos „Škoda Octavia“. Vertė – 31 000 litų.

Ketvirtadienį iš ryto ir po pietų su pertrauka vykusiame teismo posėdyje buvo apklausti keturi nukentėjusieji.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Andrius Kosovas
Andrius Kosovas

Paaiškėjo, kad vagims buvo pavykę nugvelbti tik „Škoda“. 15min.lt duomenimis, ši transporto priemonė iki šiol nerasta.

Beje, tai vienintelis automobilis, kuris buvo draustas kasko draudimu, jo savininkui netrukus buvo išmokėta 28 810 litų išmoka.

Tuo tarpu nė vieno iš trijų „Audi“ automobilių vagims pagrobti nepasisekė, jie tik buvo suniokoti: išlaužytos spynelės, apdraskytos kėbulo dalys, nuplėšti kai kurie laidai.

Visi keturi nukentėjusieji ir už pavogtą „Škodą“ atlyginusi draudimo bendrovė šioje byloje yra pripažinti civiliniais ieškovais. Vairuotojų ieškiniai labai skirtingi: pavyzdžiui, seniausios mašinos savininkas prašo tik 300 litų už kelias sugadintas detales. Tuo tarpu „Škodos“ vairuotojo pateiktas reikalavimas: priteisti iš kaltininkų 7 550 litų. Tai skirtumas tarp išmokėtos draudimo sumos ir bendros jo patirtos žalos, kurią savininkas apskaičiavo pagal investicijas į automobilį ir jame buvusių asmenių daiktų vertę. 

Teismo procesą numatoma tęsti birželio 10 ir liepos 19 dienomis, į artimausią posėdį žadama kviesti šios bylos liudytojus.

VIDEO: 15min.lt - Broliai Kosovai ir jų palaikymo komanda teisme
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min