Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 27d. 11:53

Maskvoje prasidėjo Kastujevo teismo procesas (atnaujinta 12.55 val.)

Byla dėl V. Kastujevo milijonų atidėta iki pavasario.
Valdo Kopūsto/„Scanpix“ nuotr / V.Kastujevas didelių bėdų su teisėsauga turi ir Rusijoje, ir Lietuvoje.

Teisėjai jau išklausė vienos firmos vadovo, kuris savo akimis matė, kaip įtariamiems reketininkams banke į krepšį buvo kraunamos įspūdingos dolerių pakuotės, liudijimą.

Rusijos žiniasklaida praneša, jog Maskvos teisme, esančiame Presnės rajone, pradėta nagrinėti rezonansinė reketo bylą, į kurią įsivėlęs ir garsusis verslininkas iš Lietuvos Vadimas Kastujevas.

Milijonierius ir jo bendrai kaltinami tuo, jog neteisėtai reikalavo milijono JAV dolerių bei 1,5 milijono eurų iš banko „Industrijos kreditas“ vadovybės.

Kaip rašo bfm.ru, teisme pradėti apklausti su šia byla susiję liudytojai.

Pagal pirmąjį bylos epizodą antradienį jau liudijo komercinės firmos „Konfitun-1“ generalinis direktorius Aleksandras Činovas.

Jis patvirtino ikiteisminio tyrimo versiją, kad milijono dolerių iš banko „Industrijos kreditas“ išsireikalavo šis ketvertukas: Lietuvos pilietybę turintys V.Kastujevas ir Aleksandras Baidenka,  taip pat du Rusijos vidaus reikalų ministerijos (VRM) Kovos su organizuotu nusikalstamumu ir terorizmu departamento operatyvininkai – majorai Dmitrijus Celiakovas ir Aleksandras Nosenka.

500 tūkst. dolerių kompiuterio krepšyje

Atsakinėdamas tardytojams liudytojas pasakojo, kad 2007-ųjų rugpjūčio–rugsėjo mėnesiais, paprašytas savo seno pažįstamo, „Industrijos kredito“ banko viceprezidento Piotro Čiuvilino sekė A.Baidenką.

Pastarasis, anot liudytojo, per porą savaičių porą kartų buvo užsukęs į P.Čiuvilino kabinetą ir iš viso gavo milijoną dolerių.

A.Činovas patikslino, jog pinigai abu sykius (po 500 tūkst. dolerių) buvo sudėti į juodą nešiojamojo kompiuterio krepšį.

Pirmą sykį A.Činovas netgi savo akimis matė, kaip jo bičiulis P.Čiuvilinas krovė į krepšį banke supakuotus pinigus.

Duodamas parodymus teisme A.Činovas minėjo, kad P.Čiuvilinas buvo jam pasiguodęs turįs problemų „dėl licencijavimo“, o keletas asmenų padeda esą jam tas problemas spręsti.

A.Činovas sukonkretino, kad, anot P.Čiuvilino, reikalus tvarkyti padėjo V.Kastujevas ir A.Baidenka iš Lietuvos, turėję tarpininkauti perduodant kyšius aukštiems Rusijos VRM pareigūnams.

Bankininkas – sūnaus krikštatėvis

Kaltinimas V.Kastujevui ir jo bendražygiams kvalifikuojamas kaip sukčiavimas. Mat aferistai už apvalią sumelę žadėjo išspręsti banką kamuojančias problemas, tačiau pažado netesėjo. Visi keturi teisiamieji savo kaltę kategoriškai neigia.

Bfm.ru primena, jog viskas prasidėjo dar 2007-ųjų pavasarį, kai Rusijos centrinis bankas atliko banko „Industrijos kreditas“ („Inkreditbank“) neplaninį patikrinimą.

Tikrintojai rado pažeidimų, todėl uždraudė bent keletą mėnesių rinkti iš klientų naujus indėlius.

Pagal bylos medžiagą banko tarybos pirmininkui Germanui Gorbuncovui „pagalbos“ ranką pirmasis ištiesė Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klubo prezidentas V.Kastujevas, žadėdamas sutvarkyti visus nesklandumus per savus žmones Rusijos VRM struktūrose.

Pabrėžiama, kad V.Kastujevas buvo G.Gorbuncovo valdomo banko klientas, jiedu buvo ir verslo partneriai. Bankininkas netgi yra V.Kastujevo sūnaus krikštatėvis.

G.Gorbuncovas priėmė V.Kastujevo pasiūlymą ir liepė vesti derybas savo pavaduotojui P.Čiuvilinui.

Kitas teismo posėdis Maskvoje numatytas vasario pradžioje. Kaip žinoma, ne viena byla V.Kastujevui yra iškelta ir Lietuvoje, didelių problemų su teisėsauga mūsų šalyje turi turtais garsėjusio milijonieriaus valdytų įmonių direktoriai (žr. susijusius straipsnius). 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min