Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Paskutinė akcijos diena.
Išbandyti

Mažamečio seksualine prievarta kaltintas penkiolikmetis nuteistas lygtinai

Penktadienį viena iš keturių su seksualine prievarta prieš vaikus susijusių baudžiamųjų bylų baigta nagrinėti apygardos teisme ir sulaukė nuosprendžio. Mažamečio seksualine prievarta kaltintas nepilnametis, gyvenantis viename rajono kaime, nuteistas trejų metų laisvės atėmimu, bausmės vykdymas atidėtas dviem metams ir šešiems mėnesiams.
Teismo nuosprendis
Teismo nuosprendis / Photos.com nuotr.

Kaip rašoma Panevėžio apygardos prokuratūros pranešime, Valstybės kaltintojas prokuroras Ignas Raila už labai sunkų nusikaltimą – mažamečio seksualinį išnaudojimą prašė penkiolikmetį teisiamąjį pripažinti kaltu ir nuteisti ketverių metų šešių mėnesių laisvės atėmimu, bausmės vykdymą atidėti trejiem metams.

Teismas paskyrė prokuroro siūlytas auklėjamojo poveikio priemones – atiduoti nepilnametį tėvams, kurie privalės rūpintis vaiku, jį ugdys ir prižiūrės, apriboti 12 mėnesių jo elgesį, įpareigoti būti vakarais ir naktį namuose, mokytis – tęsti mokslą arba dirbti.

Valstybės kaltintojas, krašto nepilnamečių justicijos sritį kuruojantis Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Ignas Raila teigia, kad už nepilnamečių nusikaltimus, susijusius su seksualine prievarta, didesnę atsakomybę turėtų jausti ir patys suaugusieji, kurių pavyzdžiu vaikai, nusikalstamai žaisdami „tėtes ir mamas“ bei išnaudodami mažesnius ir negalinčius pasipriešinti, padaro tokias veikas. Mokyklą lankantiems vaikams pokalbių metu apie lytinį švietimą būtina paaiškinti, kad už tokius labai sunkius nusikaltimus skaudžiai baudžiama, jie privalėtų žinoti, kad jų už tai laukia baudžiamoji atsakomybė.

Už mažamečio seksualinį prievartavimą baudžiama laisvės atėmimu iki trylikos metų, tačiau nepilnamečiams bausmės skiriamos pagal nepilnamečių baudžiamosios atsakomybės ypatumus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius