Dabar populiaru
Sportas gyvai
Publikuota: 2019 kovo 15d. 16:02

Mažamečio žudikas G.Kontenis kreipėsi į teismą: prašė padalinti priteistą atlyginti sumą

Kaltinamieji teisme
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Gediminas Kontenis

Pernai metų birželio 29 d. Kauno apygardos teismas Gediminą Kontenį pripažino kaltu mažamečio sugyventinės Monikos Kaziukaitytės sūnaus Mato nužudymu. Jam paskirta kalėti 19 metų. Už grotų 16-ikai metų pasiųsta ir berniuko mama. Iš abiejų kaltinamųjų solidariai priteistas 5 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimas. G.Kontenis kreipėsi į teismą, prašydamas padalinti šią priteistą sumą.

Kovo 15 d. Kauno apygardos teismas paskelbė verdiktą byloje dėl G.Konteiniui priteistų ieškinių.

Kalėjime dienas leidžiantis, recidyvistu pripažintas mažamečio budelis prašė teisėjų kolegijos, kad iš jo ir iš M.Kaziukaitytės Kauno apygardos teismo 2018 m. birželio 29 d. nuosprendžiu priteistos sumos būtų atskirtos kiekvienam iš nuteistųjų.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Gediminas Kontenis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Gediminas Kontenis

Prašymas nagrinėtas rašytinio proceso tvarka.

Kauno apygardos teismas kovo 15 d. nusprendė atmesti G.Kontenio prašymą dėl nuosprendžiu priteistų sumų padalinimo. Toks verdiktas priimtas dėl to, kad įstatymas nenumato galimybės padalinti solidariai priteistą žalos atlyginimą, nurodant kiekvienam nuteistajam tenkančią sumokėti žalos atlyginimo dalį.

Žalos ir proceso išlaidų atlyginimo klausimas, pasak teisėjų kolegijos, jau yra išspręstas įsiteisėjusiu nuosprendžiu.

Šios bylos duomenys teisėjų kolegijos sprendimu nėra viešinami, kadangi tai tiesiogiai yra susiję su nukentėjusiuoju asmeniu.

15min primena, kad pernai metų birželio 29 d. Kauno apygardos teismas paskelbė nuosprendį mirtinu mažamečio Mato sumušimu kaltintai motinai M.Kaziukaitytei bei šios sugyventiniui G.Konteniui. Nors prokuroras prašė griežčiausios bausmės – įkalinimo iki gyvos galvos, berniuko budeliai laisvės neteko 19-ikai ir 16-ikai metų. M.Kaziukaitytė, prieš išgirsdama teismo nuosprendį, tuomet tikino, kad didžiausia bausmė jai – miręs sūnus, kurio niekas neprikels.

Bylą nagrinėjant neviešuose posėdžiuose, nė vienas iš kaltinamųjų nepripažino savo kaltės, ją vertė vienas kitam.

Iš abiejų kaltinamųjų solidariai priteistas 5 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimas. Nužudyto mažamečio tėvas byloje prašė priteisti daug daugiau – 300 tūkst. eurų. Teismo įsitikinimu, nukentėjusysis, nors ir buvo biologinis berniuko tėvas, negyveno su juo, nesirūpino vaiku. Teisėjas pabrėžė, kad tai tikrai nereiškia, jog vaiko gyvybė įvertinta 5 tūkst. eurų.

M.Kaziukaitytė skundė nuosprendį, bet Lietuvos apeliaciniame teisme nieko nepešė.

Žiauriai sumuštas berniukas mirė 2017 m. sausio 27-osios rytą Kauno klinikose. Vaikas į ligoninę 2017 m. sausio 25 dieną dėl daugybinių kūno sumušimų pristatytas iš namų Kėdainiuose. Ekspertai nustatė, kad vaikui suduoti ne mažiau kaip 135 smūgiai, mirtini – į galvą. Turima duomenų, kad vaikas prieš mirtį muštas tris dienas.

Motina ir jos sugyventinis smurtauti ėmė, nes darželinukas nemokėjo eilės tvarka pasakyti visų skaičių. Berniukas buvo mušamas telefono įkroviklio laidu, diržu, rankomis. Tik vakare sunkiai sužalotam vaikui sugyventiniai iškvietė greitosios pagalbos medikus, tačiau jo gyvybės išgelbėti nepavyko, berniukas mažiau nei po dviejų parų ligoninėje mirė.

Nusikaltimui įtakos galėjo turėti narkotinės medžiagos, jų pėdsakų rasta tiriant kaltinamuosius.

Iš viso bylos medžiagą sudarė 10 tomų, vykdant ikiteisminį tyrimą apklausti 126 liudytojai, o kaltinamasis aktas – 202 puslapių apimties.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad vaikas ir anksčiau ne kartą patyrė motinos ir jos sugyventinio smurtą. Mažiausiai porą kartų G.Kontenis buvo smarkiai sumušęs ir berniuko motiną.

Šis nusikaltimas sulaukė didelio atgarsio visuomenėje: buvo rengiamos pilietinės akcijos, kurių metu raginta skirti daugiau dėmesio kovai su smurtu prieš vaikus.

Praėjus kelioms savaitėms po nusikaltimo Seimas uždraudė visų formų smurtą prieš vaikus ir fizinių bausmių taikymą. Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisas pavadino Mato reforma.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:41
01:21
06:02

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min